Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hetven év felettiként illik...

Hetven év felettiként illik kérdés nélkül letegezni egy huszonévest?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy közben az illető elvárja a huszonévestől, hogy magázza őt. (Informális közegről beszélünk.)

2021. máj. 3. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

Elvileg illik, mivel sokkal idösebb a másik félnél (alapesetben unoka vagy dédunoka korban lenne hozzá képest)


És a csendörpertu NEM EZ, ott a fiatal, nagyobb hatalommal bíró valaki tegezte le az idösebb, töle függö embert, aki a fiatalt nem tegezhette vissza!


Én személy szerint (majdnem 70 évesen) mindenképpen kérném, hogy tegezzen vissza, nem szeretem a magázódást - de ez az én magánvéleményem.

2021. máj. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. (71N)

Burgeres pénztárosok kedvéért: fordítva sem.

2021. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem illik.86 éves mamám megkérdezte a 26 éves barátomat “ a fiatalember megengedi, hogy letegezzem?”
2021. máj. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
Én közel 70-hez utálom a magázódást, ezért én tegezek minden fiatalabbat, de egyböl hozzáteszem, hogy tegezzen vissza, mert így sokkal kényelmesebb.
2021. máj. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!