Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jól tettem, hogy felajánlottam...

Jól tettem, hogy felajánlottam a tegeződést, vagy nem kellett volna?

Figyelt kérdés
49 éves férfi vagyok. Bent a munkahelyemen, lényegében egy irodában mindenki tegeződik. Egy ideje otthon dolgozom, de pár napja bementem, és bemutattak az egyik, viszonylag új kolleginának (is), aki a 20-as éveiben járhat, és magázott addig (pár szót váltottunk). Persze nem utasította el, még meg is köszönte, de nem tudom, hogy őszintén, vagy csak illendőségből. Ezután már nem beszéltünk, csak a végén mondtam hogy sziasztok. Nem volt pofátlanság?
2021. máj. 7. 21:11
A kérdező szavazást indított:
Jól tetted
Rosszul tetted
30 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Tegeződést mindig a nő ajánlhatja fel.
2021. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Ahol mindenki kivétel nélkül mindenkivel tegeződik, ott az újakat sem illik kivonni ebből. Ő nyilván nem kezdte volna, mert új, ezért jól tetted, hogy áthidaltad ezt a problémát.
2021. máj. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

1-es:

Nem mindig. Az első a rang.

2021. máj. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
3: itt írja, hogy kollegináról van szó.
2021. máj. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Hát azért ez, hogy mindíg a nő ajálhatja fel a tegeződést, hát nem tudom...

Egy 20 éves lány nem biztos, hogy merné mondani egy 50 éves (bácsinak), hogy na akkor tegeződjünk már.

Nem is tudja, hogy milyen jellem meg semmi. Én fiú vagyok, szóval nővérem példáját tudnám mondani (27 éves), de ő nem kezdeményez tegeződést idősebb kollégái felé tiszteltből, ha mondják hogy tegeződjenek, akkor tegeződnek. De magától nem kérdezne rá a 60éves kollégánál.

2021. máj. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk mindenki tegeződik, pedig vannak nyugdíjasok is. Egy 49 éves meg ne legyen már "bácsi" ... Én 45 éves nő vagyok és frászt kapok tőle ha huszonévesek magáznak...
2021. máj. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
A korodból kiindulva jól tetted, hogy felajánlottad. Az igaz, hogy alapesetben a nőnek kell először, de ez alól kivétel, ha a férfi jelentősen idősebb.
2021. máj. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%
Ha az udvariasságot nézzük, nem tehetted volna meg. Max KÉRHETTED volna töle, esetleg hivatkozva az ottani szokásokra.
2021. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 Hogy kellett volna kérnem pontosan (egyébként pont azt tettem)? Hivatkozva az ottani szokásokra, mikor neki én vagyok az új ember??
2021. máj. 7. 22:53
 10/13 A kérdező kommentje:
#6 Nekem is mondták már ránézésre 70-es kolleginák amikor 30 lehettem (banki adatrögzítő időszakos munka), hogy tegezzem nyugodtan őket.
2021. máj. 7. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!