Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy 20-25 éves nő, ill. egy...

Egy 20-25 éves nő, ill. egy minimum 45-50 éves férfi esetén kinek kell előre köszönni a másiknak, ill. felajánlania a tegeződést?

Figyelt kérdés
Az evidens, hogy közel egykorúak esetén a férfi előre köszön a nőnek, egyneműek esetén a fiatalabb az idősebbnek, tegeződés felajánlása pedig fordítva van, de mi a helyzet egy fiatal nő, és idősebb férfi esetén, ahol a korkülönbség jelentős?

2021. máj. 14. 13:17
A kérdező szavazást indított:
A fiatalabb nőnek kell először köszönni, a tegeződést pedig az idősebb férfi ajánlhatja fel, mert itt már a korkülönbség a mérvadó, nem a nem.
Az idősebb férfinak kell először köszönni, és a fiatalabb nő kezdeményezheti a tegeződést, mert minden esetben a nem a mérvadó.
13 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Mivel mindkettő felnőtt, ezért szerintem a férfinak kell előre köszönnie
2021. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
88%

Fogalmam sincs. Én köszönök mindenkinek, akit ismerek. Ha meg ismeretlen helyen vagyok, nyilván én köszönök előbb.

18L

2021. máj. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
28%

Nem akarlak megbántani, de mégis.

Nem élünk a középkorban. Egyik fél sem csicska, és nincsenek előjogok sem. Szerncsére a nőpi egyenjogúság is egyre jobban alakul.

te miért akarsz beállni a félkegyelmű trógerek táborába?????

2021. máj. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Simán letegezek egy 25-ös nőt.
2021. máj. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszerre érkeznek, kortól függetlenül a férfi köszön előre, a tegeződést pedig mindig a nő joga felajánlani.
2021. máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Férfi,előre köszön, mivel ő az idősebb,Ő ajánlja fel a tegeződést !
2021. máj. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a második verzió a helyes, de azért nem minden esetben. Nagyapám korú férfinak előre köszönök, és nem ajánlom fel a tegeződést.


Maradjunk annyiban, hogy az udvariasabb köszön előre.

2021. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os, ez kissé zavaros. Az idősebb köszön előre?


Azért az egész helyzetfüggő is. Jövendőbeli apósomnak például nem ajánlom fel a tegeződést, de vele egyidős kollegámnak simán. Nehéz dolog az etikett.:)

2021. máj. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Hát nálam az elsődleges szempont az, hogy ha belépek valahova, köszönök. Meg aki belép, köszön. Ha ez nem történik meg, az nagyfokú illetlenségnek számít.


Ma már a 21. században nem nagyon követik az emberek azt, hogy ki köszön elsőre az utcán. Szerintem aki előbb meglátja a másikat az igyekszik előre köszönni. Ha sokkal idősebb férfivel találkozom, akkor magázódással indítok, és az én elven szerint az idősebb személy ajánlja fel, hogy tegeződjünk, vagy annyit mond, hogy "ne magázz, nem vagyok én olyan öreg". Akkor pársze áttérek tegeződésre.


Ma már eléggé vesznek a hivatalos "Illemszabályok", de az mindenekellőtt fontos, hogy aki belép egy terembe, az köszön.


25/L

2021. máj. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%
8-as én fordítva csinálom valamelyik kollégám letegezne,szájon is vágnám legyen idősebb,fiatal .
2021. máj. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!