Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit szóltok, hogy tévében...

Mit szóltok, hogy tévében nőket általában a keresztnevükön szólítanak/emlegetnek hivatalos témák esetén is?

Figyelt kérdés
Mondjuk meghívnak egy magas beosztású nőt, őt is csak pl. Katalinnak szólítják. Az a gond, hogy nincs olyan, mint az angolban a Ms. Smith, legfeljebb Kovács úrnő lehetne, de azonnal röhögésbe fordulna a műsor. Ez a magyar nyelv hiányossága, és nem értem, miért nem lehet erre kitalálni valamit évszázadok óta, bár nem vagyok nyelvész.
2021. jún. 29. 13:20
A kérdező szavazást indított:
Jó ez így ahogy van
Tényleg ki kéne találni valamit
22 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Ki lehetett volna rá találni valamit, nyilván, csak komolyabb igény nem volt rá sosem.
2021. jún. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1 Pár évtizeddel ezelőttig talán nem, de ez egyre fülsértőbb. Mondom ezt férfiként. Mondjuk a <pozíció> asszony (pl. miniszter asszony) egy fokkal jobb, bár bizonyos kor alatt elég hülyén hangzik. Nem is tudom, egyes esetekben miért nő (pl. igazgatónő), máskor miért asszony (ld. az előbbi példát). Ha nincs ilyen opció, akkor marad a keresztnév. Az meg felnőttek (különösen idősebbek) esetén hangzik hülyén és tiszteletlenül.
2021. jún. 29. 14:28
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

Komolyan nem értem a problémád. A tiszteletlenség nem ott kezdődik, hogy valakit a keresztnevén szólítasz meg. Fülsértőnek pedig pláne nem tűnik.

Itt inkább a te egyéni nemtetszésedről van szó egy olyan dolog kapcsán, amivel a többségnek semmi problémája nincs.

2021. jún. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Tévedsz, hármas válaszoló, mert igaza van a kérdezőnek. A jólneveltek fülét sérti, csak a többség, ahogy fogalmaztál, nem jólnevelt. Úgy látszik, te sem, de ezt inkább ne reklámozd.
2021. jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

"A jólneveltek fülét sérti, csak a többség, ahogy fogalmaztál, nem jólnevelt."

Konkrétan mi és miért sérti, és milyen alapon kötöd ezt a jólneveltséghez?

2021. jún. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szólíthatják a titulusán is, pl külügyminiszter. Ilyenkor külügyminiszter asszony is lehet, még akkor is (helytelenül), ha nem férjezett. De ha a műsor elején megbeszélik, hogy Katalinnak szólítja, akkor nincs probléma.
2021. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
20%
Nőként engem is rettentően irritál, ha egy idegen a keresztnevemen szólít. Ezt ki lehet simán kerülni: nem kell megnevezni a pozíció szerint, simán csak magázni kell és kész.
2021. jún. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom ezeket a hölgyeket mindez nem zavarja, úgyhogy engem sem.
2021. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#8 Talán valóban nem, de csak azért, mert ők sem tudnak egyelőre jobbat.
2021. jún. 29. 16:51
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az miért nem megszólítás, ha a vezetéknevet és titulust használnak? Például Szabó doktornő, Kovács professzor asszony stb?
2021. jún. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!