Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nekem is kellene a nászajándék...

Nekem is kellene a nászajándékba pótolnom?

Figyelt kérdés

A barátnőm el akar rángatni egy esküvőre, amihez nekem semmi kedvem. Egy barátnője megy férjhez, akivel én még csak nem is találkoztam, és senkit nem fogok ismerni.

Eddig 55 ezret költöttem ruhára és cipőre, ami pénzkidobás, tekinve hogy a lagzi után soha nem fogom felvenni.

A barátnőm 60ezer forintot szeretne adni ajándékba, és szerinte úgy lenne fair, ha ennek a felét én állnám.

Nekem így már 85ezerbe kerülne egy olyan esemény ahova legszívesebben el sem mennék, mert tuti rosszúl fogom érezni magam.



2021. júl. 27. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a részét intézze egyedül, semmi közöd hozzá. De mondjuk én nem is adnék ennyi pénzt.
2021. júl. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Az esküvőkön mindig egy csomó ember nem ismeri egymást, és nem a vendégekről hanem a párról szól az esemény, ezen lépj túl. A nászajándékhoz a helyedben egy 10-essel járulnék hozzá, a barátnőd meg adjon annyit, amennyit jónak lát. A ruhát és a cipőt innentől felveheted az összes többi esküvőre és temetésre az elkövetkezendő negyven évben. Szedd össze magad és kísérd el a barátnődet, ahogy illik.
2021. júl. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha ennyire nincs kedvem, akkor nem mennék. És nem költenék egy ismeretlenre ennyit. Nem költenék olyan ruhára, amit nem hordok
2021. júl. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd 2 főre kapott meghívást? Mert ha nem, akkor amúgy sincs ott keresni valód. Ha igen, akkor én adnék bele valamennyit, ha a párja vagy a lánynak. Ha te csak a lány barátnője vagy, akkor nem adnék, főleg, hogy nincs is kedved menni.
2021. júl. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk természetes volt, hogy elkísér a párom, de az is természetes volt, hogy a nászajándékot egyedül állom, persze a borítekra ráírtuk a páromat is :D. Ha meg én mentem valami haverjának az esküvőjére aki nekem nem volt ismerős, akkor ugyanez fordítva. Akkor még nem voltunk közös kasszán.( Akik közös kasszán vannak, mondjuk házastársak is, náluk meg gondolom nem is vitatéma ez, illetve az sem, hogy együtt mennek minden ilyenre, együtt is hívják őket.)

Szerintem aki kísérőnek, csúnyábban szólva tartozéknak megy ilyen eseményre, féligmeddig szívességből, attól nem elvárható semmi ilyen, még a ruha vétel is butaság volt szerintem, hacsak nem volt eddig semmi alkalmi ruhád, mert akkor jó, hogy vettél egyet. És ha te vagy a férfi akkor nem tudom, milyen ruhát tudtál venni, amit máshova nem tudsz felvenni…egy sima öltöny gondolom, 20 évig felveheted mindenhova ha nem hízod ki, nem értem a problémát. :D

Amúgy meg ha együtt hívtak titeket, akkor illik mindenképp elmenned és ne mondd vissza 1-2 nappal előtte mert behisztiztél. Rettenet meló megszervezni egy ilyet, és mindenkivel számolnak, (ha jó előre lemondod az még oké.) De igen, egy kapcsolat ezzel jár, hogy bevállalunk kellemetlenséget a másikért, mert egymáshoz tartozunk és együtt járunk ilyen helyekre. És még az is lehet, hogy jól érzed magad mégis, jót táncoltok, esztek-isztok. Az az összeg amit a barátnőd akar adni, szerintem is kicsit túlzás, ha azt akarja hogy beleadj, állapodjatok meg kisebb összegben valahogy.

2021. júl. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

"Amúgy meg ha együtt hívtak titeket, akkor illik mindenképp elmenned "

Alapvetően nagyon igazad van, az idézett mondat viszont nettó hülyeség.

2021. aug. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6-os, utána lentebb kifejtettem, hogy ha időben lemondja akkor oké, semmi gond ha nem megy, de nekem ki se derül a sztoriból, hogy hívták-e vagy nem, mert azért más a helyzet mindkét esetben :). Amúgy simán le lehet mondani, csak nem 1-2 nappal előtte, de ha már ennyit költött ruhára, én a helyében elmennék, és megállapodnék a lánnyal valami földhözragadtabb összegben, vagy kifizettetném vele :D
2021. aug. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Azért akarja hogy menj hogy ne kelljen csak harmincat adnia, én tuti nem mennék el és semmi közöd az ajándékhoz.
2021. aug. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!