Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szoktatok borravalót adni...

Szoktatok borravalót adni pizzafutárnak?

Figyelt kérdés

A COVID alatt nagyon elszaladtak az ételrendelési árak, ráadásul a mostani ÁFA emelés miatt a kiszállítás díja is több lesz, amit sok pizzéria az ételek árának emelésével akar behozni. Kis túlzással azt lehet mondani, hogy egy pizza rendelés dupla annyiba kerül ma, mint mondjuk másfél éve.


Nekem pl. elég nehezmre esik borravalót adni olyankor, ha két embrnek kb. 5000 Ft-ért lehet ételt rendelni. Adtok persze most is, csak jóval kevesebbet.


Az is érdekes, hogy sok szimpatikus ellenpélda is van, pl. nálunk is van egy étterem, ahol egy menü továbbra is csak 1600 Ft, nekik sokkal szivesebben adom oda azt a 400 Ft-ot, mert nem használják ki, hogy a lezárások miatt hirtelen sok ember kezdett el rendelni.


2021. júl. 28. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Adok mindig. A csomagfutároknak is. Valahogy így érzem jól magam.

Amúgy sem a futár emelt árat,annak is kevesebb lett a fizuja és a borravaló neki megy,nem a cégnek.

2021. júl. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Mondjuk pont ezért már nem is rendelek inkább. Olcsóbb ha magam csinálok pizzát.
2021. júl. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Sosem szoktam adni. Ha neki ilyen munka kellett, ilyen fizetéssel akkor ne várjon el érte jutalmat. Akinek ez nem tetszik az válthat.
2021. júl. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
77%
Igen, általában 10%-ot (de minimum 300 ft-ot). Nem rendelünk gyakran, de ha igen, mindig nagyon korrekt futárokkal találkozunk. Kidolgozzák a belüket, nem túl jó fizetésért. Úgy vélem, megérdemelnek ennyi pluszt.
2021. júl. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem. Legfeljebb ha készpénzzel fizetek és nagyon aprózni kellene, akkor ráhagyom.
2021. júl. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy futár ismerősöm szerint 10% -ot "illik adni". Ezen kissé nagyot néztem, több okból is:

Kifizetem az ételt, és kifizetem külön a szállítási díjat.


Miért kellene ezen felül a szürkegazdaságot erősítenem azzal, hogy adózatlan pénzt adok csak úgy valakinek?


Másnak miért nem jár borravaló? A kalauznak, a szakácsnak, a rendőrnek, és egyébként mindenkinek, aki dolgozik?


Futár ismerős saját bevállalása szerint egy jobb hónapban megkeres 500e-t, és kb. napi 8 órát dolgozik, és KATA mellett adózik havi 50e-t. Nyilván vannak költségei, bicikli, motor, de még így is madjnem kétszer annyit keres, mint én. Saját bevallása szerint, volt aki autóval ételfutárként megkeresett 1 millát, 800e -t, igaz ő sokat dolgozott. Így pláne nem értem, hogy miért kellene még borravalót fizetnem, mikor én sokkal rosszabbul állok anyagilag. Ha a borravalót szolidáris alapon adtuk, akkor már eljárt felette az idő.

2021. júl. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen szoktam általában 10 %-ot , vagy csak felkerekítem az összeget
2021. júl. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Miért kellene? Kifizettem a szállítási díjat. Én is pénzből élek.
2021. júl. 29. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Fizetek az ételért, fizetek a kiszállításért, a futár kap fizetést.
2021. aug. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak ha kifejezetten elégedett vagyok a szolgaltatassal, a borravalonak egyébként is ez volt a célja eredetileg. Nem fogok csak azért adni mert illik, közben meg pl egy orát késik és meghozza a kihult kaját.
2021. aug. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!