Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az "őszinte részvétem" csak...

Az "őszinte részvétem" csak szerintem nagyon áttetszően képmutató közhely? Van ami ugyanezt fejezné ki, de sokkal őszintébb?

Figyelt kérdés

Amikor ezt hallom, szinte hallom a gondolatait mintha mondaná, hogy "Igazából baromira nem izgat hogy kid halt meg, de nem akarok bunkó lenni úgyhogy mondok már valamit, amivel jelzem, hogy vettem a lapot"


Szerintem nagyon közhelyes. Már maga az őszinte egy freudi elszólás. Ami őszinte azt nem kell nyomatékosítani. A részvét pedig nem szavakban hanem érzelemben jelenik meg. Részvétet nem lehet kívánni azt csak kifejezni lehet sírással. És itt jön a legnagyobb bukó: ezt a dumát általában 10-ből 9-szer fapofával szokták mondani, mintha jónapotot kívánna.


Szóval a legfontosabb kérdésem: van-e olyan kívánság ismerős halála esetén ami sokkal őszintébbnek hat és sokkal együttérzőbb, mint a fenti közhely?

Ti milyen szöveggel mutatjátok ki az együttérzéseteket?



2021. aug. 8. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
részvétem
2021. aug. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon friss az élmény...

Barátnőm anyukája meghalt néhány hete, váratlanul. Messze lakunk, de naponta beszélünk. Amikor hívott, természetesen sajnálkoztam, és mondtam, hogy nem voltam ebben a helyzetben, ezért nem tudom, milyen valójában az őszinte részvét, de fogadja őszinte részvétem.

Négy napra rá édesapám egy tragikus balesetben meghalt. Felhívtam a barátnőm, és csak annyit tudtam mondani, hogy már tudom, milyen, mikor őszinte a részvét.


Én igyekszem mindig valami személyesebb üzenettel kifejezni az együttérzésemet, ha tehetem. De nekem pl a koszorú sem annyi soha, hogy fájó szívvel búcsúzunk x család. Nekem az is egy utolsó ajándék az elhunytnak, mindig egyedi szöveggel a szalagon. Nekem ez fontos.

2021. aug. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Én azt szoktam mondani, hogy fogadd részvétem. Kérdező, ha nem érzed őszintén, hogy szomorú az ilyen helyzet, akkor inkább maradj csendben, nem kötelező őszinterészvétezni. Ennyi. Legfeljebb bunkó, parasztnak gondolnak.
2021. aug. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

A kérdezőt senki nem gondolja bunkó parasztnak, 3-as. Egyes szövegértési problémákkal küzdő válaszolókat viszont annál inkább ...

Kérdező, személyesen nem kell feltétlenül mondani valamit, elég egy ölelés és egy együttérző tekintet. Írásban lehet ilyeneket is mondani, hogy Ó, ez borzasztó! Együttérzek veled. Tulajdonképpen bármit mondhatsz, ami spontán.

2021. aug. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Csak szerinted képmutató közhely, egész Európában létezik a részvétnyilvánítás ilyen formája.
2021. aug. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kései Sirató ***** válasza:
64%
Akkor mondd azt, hogy részvétem!
2021. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%

4es jól mondja, egy (őszintén) együttérző tekintet mindent jobban kifejez egy ilyen pillanatban. Néhány másodpercnyi NAGYON MÉLY csend.

Igazából, ha például nem tudom, milyen viszonyban volt az elhunyttal, és tényleg nem érezném őszintének a részvétet, inkább kérdeznék. "Jól ismerted? Biztos nagyon megrázott az elvesztése... Tudok segíteni valamit?" stb., de bármi ami spontán belőled, és őszintén jön, tényleg jobb mint egy sablon.



Az egyik szomszédom a napokban halt meg. Nem volt olyan idős, hogy számítani lehessen rá, de hónapok óta kórházban volt már. Amikor átmemtem a közös szomszédunkhoz, és közöltem vele a gyászhírt, ő is csak szinte maga elé motyogta, hogy "őszinterészvétem". Nekem??? De hát neki UGYANÚGY szomszédja volt. :D :D



Ez egy olyan helyzet, ami sok érzelem mellett mindenkinek kínos is, hirtelen mondan kellene valami nagyon mélyet és megindítót, vagy mit, vagy hülyén tenné ki magát és hiteltelen lenne, ha túllőnénk a célon... Erre nincs univerzális, minden helyzetre alkalmas jó válasz.

2021. okt. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!