Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan szokás viselkedni egy...

Hogyan szokás viselkedni egy buliba / discoban? Mit kéne felvenni? Hogyan ne tűnjek ufónak?

Figyelt kérdés
Sosem voltam még buliban, de egyszer már szeretnék elmenni egyre. Nem szeretnék beégni ,hogy nem tudom mi van, mit kéne tennem meg hasonlók. Barátokkal mennék majd. Tudnátok tippeket adni? Tapasztalatokat, élményeket leírni?

2021. aug. 14. 19:56
 1/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat,ha nem jó kategóriát választottam. Nekem ez tűnt a legjobbnak.


17l

2021. aug. 14. 20:01
 2/10 anonim ***** válasza:
9%

Mik a szándékaid?

Ha igazán mulatni mész, laza ruha kell, hogy be tudjanak nyúlni alá, a csöcsöd kicsapni annyira, amennyire mered, a hátsódat szintén, és előtte nézd meg a barátaidat, hogy mit vesznek fel.

Ugyanazt ne vedd, hanem hasonlót.

2021. aug. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
BuliBAN
2021. aug. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. Azt hiszem kihagyom...
2021. aug. 15. 11:09
 5/10 anonim válasza:
100%

Hey

Nem vagyok egy szakértő, de pont múlt héten voltam szórakozóhelyen, megpróbálom összeszedni.

Az alap, hogy kényelmes ruhád legyen, ha a sarokban ácsorgáson kívül mást is akarsz csinálni. Tánc közben ne végig azon kelljen stresszelned, hogy mid lóg ki, meg ne kelljen végig igazgatnod.

Alapvetően ahány ember, annyi féle gönc, én egy sima fekete szoknyában voltam egy egyszerű ujjatlan crop toppal. Barátnőim közül kettő hosszúgatya+ujjatlan crop, egyikük pedig ruhában. Kérdezd meg, ők mit vesznek fel.

Zárt cipő, akkor is, ha nem a tömeg közepén akarsz ugrabugrálni. Bárhol is állsz, tuti ott lesz az átjáróház, és bár nem valószínű, hogy a lábadra lépnek, nem árt vigyázni.

Legyen nálad kistáska, lehetőleg pici oldaltáska, az a legkényelmesebb. A hátizsákot nem ajánlom (személyes tapasztalat...), legfeljebb akkor, ha van ruhatár és be tudod rakni.

Hogy hogyan viselkedjél? Ne azt mantrázd magadban, hogy mennyire nem akarsz itt lenni, mert akkor biztos, hogy kényelmetlenül fogod érezni magad. Próbálj meg inkább az egészre úgy gondolni, hogy itt nyugodtan kiélheted magad és táncolhatsz ahogy jólesik, úgyse néz senki téged (vagy legalábbis nem az egész tömeg), meg különben sem találkozol velük ezután.

Nyugi, minden jön majd magától, ha nyitott vagy rá.

Ha iszol (különösen alkoholt, de bármi másra is igaz), ne hagyd őrizetlenül a poharadat egy pillanatra se! Akkor se, mikor még csak töltik. Vécére (meg úgy bárhová) legalább kettesével menjetek, és legyen nálatok felhangosított telefon.

Ha valaki felkér táncolni, bármilyen rámenős is, nem vagy köteles vele menni. Ha mégis mentél, és bármi olyat csinál, amit te nem akarsz, mondd meg neki és állítsd le. Ha elsőre nem is, másodjára csak megérti. Olyannal meg inkább ne is állj szoba, aki nagyon kész van, ki tudja, hogy viselkedne veled.

Nálunk az bevált, hogy ha valaki táncolt valakivel, minimalista kézjelekkel kommunikáltunk. Ha a barátnőnk szabadult volna, valamilyen kifogással kimentettük. Nem kell semmi komplikált, egy sima felfele/lefelé hüvelykujj vagy valami hasonló elég.

Nem árt egy kamuinstát sem csinálni, ha valaki mindenáron ismerkedni akarna veled a buli után is.

Így a végére meg csak annyit, hogy az egész arról szól, hogy jól érezzétek magatokat. Nem kötelező menni, ha nem szeretnél, de szerintem egyszer érdemes kipróbálni. Ha nem tetszik, még mindig hazajöhetsz. És tudom, hogy a fenti hegyibeszéd nem feltétlen magáról a viselkedésről szólt, de arra tényleg csak azt tzdim mondani, hogy vedd könnyedén, ne másoknak próbálja megfelelni, csak érezd jól magad.

2021. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk tényleg nem ártana tudni, hogy milyen céllal mész oda.
2021. aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5-ös, köszönöm szépen a válaszod. Mindenképp meg fogom fogadni a tanácsaidat. :)


6-os, nyilván szórakozás céljából mennék.

2021. aug. 15. 13:05
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

Na jó, csak neked mi a szórakozás?

Mert a fiúknak az, ha minél többet láthatnak és érezhetnek belőled.

Ha ez így neked is jó, csak akkor menjél oda.

2021. aug. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szórakozás- jól érezni magam, nem pedig fűvel-fával bszni
2021. aug. 17. 10:46
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
Az "érzés" nem csak ezt jelenti, hanem például tánc közben egymáshoz értek, vagy tapizzátok egymást.
2021. aug. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!