Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Borravaló zöldségesnél,...

Borravaló zöldségesnél, illetve kisboltban?

Figyelt kérdés

Ez a dilemma: mindkét helyen előfordul hajtás, és általában nem is túl jól fizetettek az alkalmazottak (gondolom). Az ott dolgozó gyakran nyújt valami pluszt nekünk, segít bepakolni a szatyorba ha sok a cucc, nyáron dinnyét emelget. Szóval ezek mintha afelé mutatnának, hogyha nem is mindig, meg nem is a máshol megszokott 5-10 %-ot, de valamennyit lehetne adni. Vagy nem? Olyat gyakran látok, hogy apróban mondjuk 5-10 Ft-ot adna vissza az eladó, és a vevő mondja hogy köszi hagyd csak, de ez szerintem nagyon gáz, és inkább megalázó, mármint az összeg miatt. Esetleg 50Ft-nál már okés lenne?

Szóval ezek a helyeken mennyire megszokott a borravaló jelensége? (hülyén se akarom érezni magam amiatt, hogy adok, ha csak zavarba hozom őket vele). A szavazásnál a válaszokat nem tudtam cizellálni, úgyhogy aki akarja, írja le ő hogy szokta, köszi!



2021. aug. 27. 23:43
A kérdező szavazást indított:
Adok a visszajáróból, 100Ft alatt.
Adok a visszajáróból, esetleg 100 Ft felett is, ha úgy adódik.
Nem adok.
20 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
En szoktam neha adni, 80forintot akar. De en is dolgoztam kisboltban es sajnos mi pl nem tarthattuk meg.
2021. aug. 28. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Én dolgoztam Sparban, ott a borravalót nem lehet megtartani de kiegyenliti a ha kevesebbett adsz vissza. Nálunk az sem volt jó ha túl sok borravalód van mert 500 forint felett jegyzőkönyv volt. 50 forint felett ne adj borravalót
2021. aug. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!