Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyetemisták! Ti adtok borrava...

Egyetemisták! Ti adtok borravalót? avagy a pofátlan

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, ez tuti látszik is rajtam, nagyon fiatal arcom van, sokszor még a személyimet is elkérik.

Hetente-kéthetente be szoktunk ülni egy helyre. 1 valamit szoktam kérni inni, és ott ülünk 1,5-2 órát. Mindig üres amúgy ez a hely, úgyhogy nem vesszük el más elől a helyet vagy ilyesmi. Ezt én úgy veszem, hogy rohadtul nem akarnék 1000ftért venni egy italt, de ezzel fizetek azért, hogy leülhetek. Néha eszem is, ha már nagyon éhes vagyok.

A pincéreknek szerintem feltűnt, hogy nem szoktam borravalót adni, mert különböző módokon el kezdtek hátrányosan kezelni pl. a többiek már rég megették az ételt, az enyémet csak jóval azután hozták, az italomat leraktá elém és nem nyitották ki, a forró csokim kihűlt és kispórolták belőle az anyagot stb.

A társaság, akikkel járok, 8-10-15 évvel idősebb nálam, jól kereső, dolgozó emberek, és megtehetik maguknak, hogy 5-6ezer forintot elköltsenek, és még kb. ezer ft borravalót adjanak.

Nekem ez kezd kínos lenni.

Próbáltam már a pincérek előtt szóba hozni, h egyetemista vagyok, de úgy néz ki, hogy nem hatja meg őket.

Most azt ne kezdjük el, hogy szerintem az egész borravaló intézménye úgy ahogy van egy agyrém, és be kellene tiltani, kapjanak rendes fizetést, oldja meg a munkáltató, hogy világosan bele legyen építve az árba, természetesen én sem azt szeretném, hogy éhenhaljanak.

Mit lehet tenni ilyen esetben?

Gondolkoztam már azon, hogy inkább meghívom őket magamhoz, de 1. nem férnének mind el 2. hangosak, és ez csak albi, nem lehet hangoskodni 3. nem is nagyon akarnának, mintha vmi fóbiájuk lenne, ez asszem valami pesti dolog, vidéken mindig egymásnál találkoztunk otthon.

Most legutóbb adtam borravalót, de ez mindig nem fog beleférni, viszont nem szeretném ezért elveszíteni az egyetlen baráti körömet.

Nem tudom, miért ragaszkodnak amúgy ehhez a helyhez, ha mindig máshova mennénk, akkor nem lenne ez...

Meg amúgy mi az, hogy akkor már nem is szolgál ki? Nem nyitja ki az italt. Ez a dolga, nem? Azért csak kap vmi fizetést.

Én is dolgozom amúgy részmunkaidőben az egyetem mellett, és akármilyen jó szolgáltatást nyújtok, ugyanazt a bért kapom, nem is értem ezt a hülyeséget, hogy borravaló. Nem azért dolgozom, hogy elosztogassam random embereknek. Ez majdnem olyan, mint az utcán kéregetés, nem?

Egyelőre az a tervem, hogy hol adok borravalót, hol meg nem, és akkor hátha nem néznek ferde szemmel, de sért, hogy kvázi meg kell felelnem nekik, már kezdem rosszul érezni magam ott. Tudom ,hogy ők is pénzből élnek és bunkónak láthatnak engem, de értsétek meg, hogy ez nem reális és nem kell csak azért elfogadnunk, mert így volt a múlt rendszerben.



2021. szept. 21. 00:42
A kérdező szavazást indított:
Továbbra se/ne adj.
Minden 2. alkalommal adj.
Mindig adj.
Ne menj az étterembe többet.
Győzd meg a többieket, hogy mindig máshova menjetek.
Mondd meg a pincéreknek nyíltan, hogy sajnos nem tudsz adni és miért.
Házibulit szervezz.
Ne barátkozz velük, mások vagytok.
32 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
A borravaló már rég nem illem kérdése. Az árba be van építve a felszolgálók fizetése. Nem kell többet adni, mint amit elkérnek.
2021. szept. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Hú de bírom, hogy egyesek hogyan fent tudnak ragadni a borravaló témán. Mit Kell ezen ennyit agyalni meg kisregényt írni? És tudod mi a vicces ebben? Mindenki ezen feszeng csak épp a pincérek szarják le hagysz-e ott borravalót vagy sem...
2021. szept. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Én bunkó lennék: simán panaszt tennék, amiért így bánnak veled, hogy nem szolgálnak ki megfelelően.


Konfliktuskerülő megoldás, kérd meg az egyik havert, hogy kérjen már ő neked, odaadod az árát, nem kell a borravalóra fogni, csak simán erre, hogy hátha akkor nem jóval később kapod meg.

2021. szept. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én minden alkalommal jeleznék. Bocsánat, kinyitná az én italomat is, mert elfelejtődött? Ne haragudjon, ez a forró csoki jéghideg, hozzon helyette egy másikat, légyszíves. Bocsánat, az én vacsorám hol marad, együtt érkeztünk, együtt is szeretnénk enni? Stb. Ne hagyd magad, hogy szivassanak.
2021. szept. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

Jaj, hagyjuk már! Ki tudsz fizetni ezer forintot egy italra, de 200 forintot már nem tudsz hozzátenni? Mert arra az ezresre max. annyi lenne a jatt.

Egy összeszokott társaság meg miért nem egyben fizet? Aztán majd egymás közt elosztják.

2021. szept. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Borravaló a kiválló kiszolgálásra van vagy éppen azért mert a társadalmi nyomásra vagy éppen csak megsajnálod a pincért, hogy kevés az alap fizetése így adsz.


Ezért ha nem adsz borravalót annak nem kéne azt jelenteni, hogy rosszabb kiszolgálást kapsz.


Soha többé ne menjetek erre a helyre. Ne csak te, az egész barátitársaságod, hiszen ez nagyon gáz.

2021. szept. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A többeiknek ez nem tűnt fel, hogy veled kivételeznek? Elvileg a barátaid szóba lehetne hozni. Mi társasággal általában összedobjuk a fogyasztást és 1 ember fizet, ő meg 2-300 Ft-ot szokott hagyni a társaság nevében.
2021. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!