Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik a köszönési sorrend?

Melyik a köszönési sorrend?

Figyelt kérdés

A férfi köszön előre a nőnek.

A fiatal az idősebbnek.

Melyik bírálja felül a másikat?

Szóval ha nőként találkozom egy 10 évvel idősebb férfival, akkor ki köszön előre?


2021. szept. 22. 07:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Amíg nincs generációs a két fél között, addig a nem erősebb, mint a kor. Vagyis úgy illendő, ha a férfi köszön előre a nőnek, mégha fiatalabb is nála.

Akkor fordulhat az irány, ha magánjellegű kapcsolat esetén igen nagy korkülönbség van, pl. a férfi a nagypapád lehetne, vagy hivatalos kapcsolat esetén igen nagy rangbéli különbség van köztük.

2021. szept. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%

Ha csak a mindennapi életet nézzük, akkor én előre köszönök mindenkinek, bármilyen helyzetben. Pl belépek az üzletbe és nem várok a köszöntésre, hanem köszönök. Ha bemutatnak valakinek akkor sem várok a kéznyújtásra, hanem nyújtom én, nem foglalkoztat az etikett.

Mert nem az a cél, hogy rögtön megállapítsuk az alárendelt-fölérendelt viszonyt, hanem az, hogy üdvözöljük a másikat.

2021. szept. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

És mennyi év számít generációs különbségnek? 25? Ha pl szüleim-korú? Mert mostanában sok szüleim-korú megkér, hogy tegezzem, ami nekem kényelmetlen, de nem utasíthatom vissza.


Másik, ha valaki nem köszön előre, pedig kellene, akkor gondolom nem az a megoldás hogy én se köszönök. Akkor köszönjek előre?


Bocs a sok kérdésért, csak mindig ezen vitakozunk otthon és szeretném tisztázni.

2021. szept. 22. 08:12
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Inkább azt mondanám, hogy ha 2 generáció különbség van a férfi javára, azaz a nagypapád lehetne, akkor illendő előre köszönnöd neki. Egy apád korú férfi köszönjön előre egy fiatal felnőtt nőnek.
2021. szept. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szerintem az illemnek, etikettnek nem sok köze van a gyakorlatiassághoz. Csak egy plusz kultúrális dolog, ami meghatározza mit lehet, mikor és hogyan.
2021. szept. 22. 08:46
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

És így lehet máris megmérgezni egy kapcsolatot pusztán azért, mert valamikor született egy elvárás, amit valaki betonba ágyazottnak tart.

Az ilyen vaskalaposság mindig a konfliktusok melegágya lesz, miközben ez csak egy sima üdvözlés. Majdnem annyira felesleges, mint a japánoknál a kényszerített alárendelt-fölérendelt viszony és köze sincs a kultúrához, csak a hatalmaskodásról szól. Egyébként pont az a lényege a feminista értékrendnek, hogy a nők legyenek egyenlők a férfiakkal, tehát az előre köszöngetés erőltetése pont ezt az elvet köpi szembe.

Kikophatna már a magyarból is ez a marhaság. Az egyik azon sértődik meg, hogy nem köszöntél előre. A másik azon, hogy magáztad és így öregíted. A harmadik azon, hogy letegezed. A negyedik azon, hogy "jó napot kívánok" helyett "jónapot"-ot köszönsz. A negyedik rühelli a "helló"-t. Aztán leszarod az egészet, mert ha valaki udvariatlannak tart azért, mert a saját módodon üdvözölted, az mindenbe bele fog kötni később is.

2021. szept. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát ebben azért vannak idegélettani elemek is, hogy pl. valaki a rápillantástól számítva mennyi idő alatt ismeri fel az illetőt ill. mi az első reakciója ilyenkor, a köszönés vagy rácsodálkozás stb. Én pl. személy szerint elég lassan reagálok, tehát sokszor "visszaköszönök", holott eben semmi érzelmi elem nincs, csak éppen nem a köszönés az első reakcióm.
2021. szept. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

1. Rang / állás

2. Kor

3. Nem

2021. szept. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Na most az utolsó megcáfolta az eddigieket :D
2021. szept. 23. 08:37
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem cáfolta meg, hanem csupán közölte dióhéjban az etikett nemzetközileg elfogadott normáját a sorrendről.
2021. szept. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!