Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fiúk/férfiak, hogy köszöntök...

Fiúk/férfiak, hogy köszöntök a fiatal, ill. középkorú nőknek, akiket magáztok?

Figyelt kérdés
Az evidens, hogy idegen férfiaknak "Jó reggelt/napot/estét kívánok"-kal köszönünk, mint ahogy az is, hogy idős hölgyeknek általában "(Kezét) Csókolom"-mal. De mi a helyzet nálatok a fiatal, vagy középkorú nők esetén? Én inkább "Jó reggelt/napot/estét kívánok"-kal szoktam.

2021. okt. 5. 11:02
A kérdező szavazást indított:
Jó reggelt/napot/estét kívánok!
(Kezét) Csókolom!
8 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
Csókolomozni, pláne kezet ritkán szoktam.
2021. okt. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem szoktam nálam fiatalabb emberek magázni csak a kimondottan karótnyelt helyeken.

De mindig próbálom kerülni.

Amennyiben nem lehet akkor „jó napot kívánok“

Huszonéves vagyok.

2021. okt. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Amikor az afrikai diák jó napot kívánt a tanszéki titkárnőnek, a tanárunk (olyan típus, akit "régi vágású úriember"-nek szoktak nevezni) később elmagyarázta neki, hogy így legfeljebb a rendőr köszön egy hölgynek. Férfitől egy hölgynek a csókolom vagy kezét csókolom jár.
2021. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minek a lepontozás?:D
2021. okt. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!