Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ebben a helyzstben illik...

Ebben a helyzstben illik mondani,hogy szívesen vagy nincs mit?

Figyelt kérdés

Gyakornok vagyok egy nagy cégnél.

A vírus miatt még home office van és teamsen kommunikálunk.

Ha kész vagyok a feladattal akkor írnom kell az egyik csapattagnak ő pedig mindig visszaírja,hogy köszi,köszönöm. Én ezekre nem szoktam semmit írni,mert most hogy mondjam,hogy szívesen hogy megcsináltam a feladatot ami amúgy a dolgom:D

Ti ilyenkor is írnátok,hogy szívesen vagy nincs mit?:D nem tudom,de ez nekem olyan fura:D

21L



2021. okt. 8. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam. Max akkor, ha valakinek személyes szívességet teszek, ami nem a munkám része, és azt köszöni meg.
2021. okt. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Ha ennyire bizonytalan vagy, akkor akár ezzel a konkrét munkatárssal is megbeszélheted. Nem kell belőle nagy ügyet csinálni, legközelebb, ha visszaír, hogy köszi, akkor folytasd a beszélgetést azzal, hogy ezen agyalsz. Tudod ugyan, hogy a köszönömre illik szívesennel válaszolni, de nem csináltad eddig, mert nem érzed odaillőnek. Persze szívesen csinálod ezeket a feladatokat, de hát ez a munkád, szóval ezért nem írsz szívesent. Viszont felmerült benned, hogy ő ezért azt gondolja, hogy bunkó vagy. Pont ezért szeretnél rákérdezni, hogy ezt ő hogyan éli meg, hiányzik neki a kommunikációból a szívesen, vagy túlgondolod a témát.
2021. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Max "Én köszönöm" vagy "Én is köszönöm"
2021. okt. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tisztázzuk: a feladat kiadójának köszönete egy kulturális udvariassági attitűd, nem válaszigénylő. Te nem önkéntes szívességet tettél, hanem a kötelességedet végezted, amiért fizetést kapsz. Ezt meg szokták köszönni a jó kapcsolat jeleként.
2021. okt. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor jól teszem,hogy nem írok rá semmit?

Van,hogy elmagyarázzák ha új feladat van,azt én megköszönöm és arra ők szokták mondani pl,hogy nincsmit.

2021. okt. 8. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!