Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik közölni a burkoló...

Hogyan illik közölni a burkolóval, hogy nem vagyok elégedett a munkájával?

Figyelt kérdés

Nem tökéletesen burkolta le a falat és a fugázásnál is réseket hagyott a kevésbé látható helyeken. Ahol vágni kellett a csempéket, ott van, amelyik kilóg a sorból, mert kicsit nagyobbra sikerült vágnia. Szerintem ezek mind olyan hibákat, amiket még javíthatott volna a felrakáskor. Az én munkamorálom olyan, hogy ha valami nem 100%-os, akkor újrakezdem az egészet és megcsinálom jóra, semmint kiadom félkészen (programozó vagyok).


Ha nekem szólnak, akkor tudomásul veszem, hogy az nem jó és megcsinálom az igények szerint. Viszont amikor én kértem meg a burkolót, hogy legalább a fugát csinálja meg normálisan, mert az utólag még a javítható, akkor nagy hanggal elkezdett hőbörögni, hogy hát mit képzelek én, jó az úgy, meg amúgy sem lehet látni, csak ha direkt nézi valaki, meg ő ezt nem nyomja ki, már rég elpakolta a cuccait, stb. Pedig csak finoman kértem, nem is az, hogy agresszíven közöltem volna vele...


Tehát felmerült bennem a kérdés, hogy hogyan illik ezt közölni? Egyáltalán illik beleszólni ebbe? Végülis nem a munkamódszereibe szólok bele, hanem az elkészült munkájába, abba szerintem bele lehet kötni, ha nem tetszik vagy rosszul gondolom?



2021. okt. 11. 18:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Közlöd vele, hogy vagy megcsinálja rendesen, vagy nem fizeted ki a számlát.
2021. okt. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerzodesetek van?
2021. okt. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát sztem mindenképp szólj!

Anyuéknál ugyanez volt a burkolóval.Ők nem is mertek neki szólni. Igazából akkor vettek észre tök nagy hibákat mikor már szépen le volt pucolva a csempe és utólag már nem szóltak neki csak bosszankodtak. Sztem szólni kellett volna utólag is már én is úgy látom mert most már mindig azt nézhetik és mellesleg nem kevés pénzbe került.

Mindenképp szólj,neked is biztos szólnának ha nem olyan munkát végeznél!

2021. okt. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Első körben lehet udvariasnak is lenni. "Köszönöm a munkáját, nagyon szép lett, de itt meg itt azért még kilóg a sorból. Ha ezt kijavítja, utána a megbeszéltek szerint fizetek."
2021. okt. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 qkker1 ***** válasza:
88%

"akkor nagy hanggal elkezdett hőbörögni, hogy hát mit képzelek én, jó az úgy, meg amúgy sem lehet látni, csak ha direkt nézi valaki, meg ő ezt nem nyomja ki, már rég elpakolta a cuccait, stb."


Gondolom, előre kifizetted, azért volt ekkora pofája!

2021. okt. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem fizettem ki előre, még csak el sem mondta, hogy mennyit fog kérni. Annyiban állapodtunk meg, hogy kb. 400-500e-ből kijön a munkadíj, tehát erre számítok. :) Nincs szerződés, mert ismerettségi alapon jött, más már nem vállalta el a munkát sajnos. Szerdán fog utoljára jönni, akkor fizetem majd ki a tartozásomat.


Tehát ha jól értem, akkor illem szempontjából lehet durvábban is közölni vele, hogy pótolja a hibákat, ami nekem nem tetszik? Gondolom ha sokallom az árat, akkor nem illik alkudozni vele?

2021. okt. 11. 19:10
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én anno szóltam a burkolónak. Először kedvesen, kulturáltan hasonló hibák miatt amit te írtál ( nálam volt olyan hiba, hogy kicsit ferde volt a csempe) A burkoló ugyanúgy höbőrgőtt mint a tied. Nekem is azt mondta, hogy ez nem olyan vészes, ne bámuljam, rajtam kívül senki nem fogja látni, jó ez így stb..

Én erre a következőt mondtam.

Mennyibe is kerül a munkája? 270 ezer forint? Akkor figyeljen ide! Vagy kijavítja úgy ahogy én szeretném, és akkor megkapja a pénzemet. Vagy így hagyja, de akkor adok 50 ezret, majd mondom, hogy jól van ez így, rajtad kívül senki nem látja mennyi az a pénz.

Dönthet! Én szép, minőségű munkáért vagyok hajlandó fizetni. Ha ez nem tetszik, akkor el lehet menni.

Persze jött a szöveggel, hogy ha nem fizetek, az összes csempét leveri. Erre én, annyit mondtam, hogy rendben, mindent felveszek videóra, bíróságra viszem, a vállalkozását tönkreteszem, és elképzelhető, hogy a parkoló autójának is lesz baja.. Közöltem vele, hogy egy nőt soha ne fenyegessen, nem jár jól vele.

A végeredmény: Nem javította ki, de nem is verte le. Elment. Én meg nem fizettem neki semmit. Ő döntött. Útólag megcsinálta más, ő tökéletes munkát végzett.

Én azt mondom, hogy aki fizet annak a szava a döntő.

2021. okt. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy említettem neki, hogy nap elején ugye megszoktuk beszélni, hogy mit fog aznap csinálni, kell-e segíteni valamit, stb., ekkor szúrtam be egy ilyesmi mondatot, hogy ", de figyelj, néztem hogy itt meg itt hiányzik a fuga, ezt nem lehetne esetleg pótolni még?". Na, erre kezdett el hőbörögni, hogy de akkor nem lesz ideje másra, meg úgy is takarja majd valami, nem látható annyira, stb....
2021. okt. 11. 19:12
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs szerződés, mert ismerettségi alapon jött," EZ HIBA VOLT!

Így nincs semmi, ami alapján bármilyen minöséget elvárhatnál,még örülhetsz, ha nem hagyja félbe az egészet!

2021. okt. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy megelégedve, akkor semmit, de semmit ne fizess, amíg nem javítja ki!

Nem udvariaskodni kell vele, te bíztad meg a munkával, ha nem rendesen végzi el, akkor nem kell fizetni érte.

Szerzödés nélkül meg nem tud sehol reklamálni, szóval a te kezedben van az egész.

2021. okt. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!