Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A fiatalember kifejezés kb....

A fiatalember kifejezés kb. 18 év fölött már udvariatlan, egyetértesz?

Figyelt kérdés
Még rádióban is hallottam egy korábbi betelefonálóra utalva, akinek a kora nem is került szóba.
2021. okt. 19. 12:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Apukám (50+) kifejezetten szereti, ha így szólítják, azt mondja ő még igenis fiatal ember, akkor is ha teljesen ősz. :D
2021. okt. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Ez független attól, hogy minek érzi magát az ember. Én sem nagyon érzem magam 50-nek, szerintem legalább 10 évet le is tagadhatnék, mégis zavar, én sem mondom valakinek, hogy öregasszony, holott öreg, és asszony.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2021. okt. 21. 12:18
 13/19 anonim ***** válasza:
64%

50 fölött vagyok, és dühít, ha így szólítanak. Újabban ki is kérem magamnak. Miért nem lehet valakit megtisztelni egy urammal?

Ugyanilyen dühítő az orvosnál a keresztnevezés. A nálam 20 évvel fiatalabb kislány keresztéven szólít, nekem meg ő doktornő?? Újabban ezt is ki szoktam kérni magamnak. Bár elindunba valami változás e téren a hálapénz után.

2021. okt. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Amikor politikai nézetei, állapota vagy bármi miatt más embert gyűlölünk, kirekesztünk, akkor nem várható megfelelő megszólítás, mert az igényességet, a másik ember (pusztán mert ember) tiszteletét tételezi fel. Elérhető, hogy gyakran ránézésre meg lehessen tippelni, kinek mi esik jól. Ha tévedtünk lehet elnézést kérni, megismerni, végső soron rákérdezni. Ez azonban erős empátiát, türelmet és tiszteletet igényel mindenkitől. Itt nem tartunk, annyira nem, hogy sokan alpári viselkedésükre a kiigazítási javaslatot még alpáribb módon fogadják. A kultúra az életminőséggel kezdődik a tanulással folytatódik és a megértéssel tetőzik. Ha az elsőt mesterségesen sokaknál a vegetálás szintjére züllesztik, akkor a dolgot nagyon másutt kell elkezdeni, ha eredményt akarunk.
2021. okt. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Gyűlölni valakit bármilyen eltérő nézet miatt is lehet, régen a vallási irányzat volt az. Szerintem a kettőnek nincs sok köze egymáshoz. Az ellentétes tábort én sem kedvelem különösebben, mégis tudok beszélni valakivel/valakihez udvariasan. Nem kell ránézésre megtippelni, ki mit szeret, vagy hány éves, ha nyilvánvalóan már nem gyerek, vagy nagyon fiatal. Mellesleg azt is utálom, ha tegeződve szól hozzám egy vadidegen, legyen az csak 1-2 szó is, pl. egy élelmiszerüzletben közlekedve, vagy sorban állva.

A húszas éveim közepén még használtam a csókolom köszönést nőknél beszédproblémáim miatt, egy 60-as hölgy sziával válaszolt, talán még elhangzott valami, mert nem ismerős volt, hanem eladó, de azt mondtam neki, hogy engem ne tegezzen, hölgyem. Azt mondta, hogy bocsánat, uram! Gondolom, megsértődött. Mondjuk én is. Azóta legfeljebb magázva válaszoltam, ha kérdés, vagy köszönés hangzott el. Kivéve, ha fiatal nő mondta...

2021. okt. 21. 16:42
 16/19 anonim ***** válasza:
56%
Nem értek egyet.57 vagyok,de időnként kapok,fiatalember megszólítást.Nem érzem sértőnek.Ellentétben velem,a gyerekkel rendelkező, harmincas kolléganőmnek,asszonyom megszólítás sértő,mert nincs férjnél,ő kisasszony.Az öregasszonyra,valóban idős hölgyet mondunk,de nagyon idős,a legősibb foglalkozást űző-t gondolunk.Persze,helyzetfüggő.
2021. okt. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Kezdem azt gondolni, hogy ezzel a fiatalember dologgal éppenhogy kedvesek, udvariasak próbálnak lenni...
2021. okt. 21. 21:14
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

#17

Igen, így van.

2021. okt. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Helyzetfüggő,de alapjában,nem sértésnek szánják.
2021. okt. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!