Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Felveszitek a telefont ha...

Felveszitek a telefont ha magántelefonszám keres? Miért (igen/nem) ?

Figyelt kérdés
Én régebben felvettem, de szinte mindig közvéleménykutatók, meg egyéb dolgok miatt kerestek, így most már soha nem veszem fel.

2021. okt. 21. 15:03
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Néha igen, néha nem
55 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Még nem voltak mobilok, mikor már volt vezetékes számunk, azon sem jelezte ki a hívó félt. Felvettük és örültünk annak, aki hívott. Engem nem zavar ha rejtett szám, inkább tudjam meg mit akar, mint azon idegeskedjek, hogy ki a franc akart valamit tőlem, és mi van ha fontos, de nem is tudja hogy rejtett számról hív.

Igyekszem nem megadni a számom olyan célra, hogy közvélemény-kutatás, talán a bankomon kívül nem is hív ilyen ügyben.

2021. okt. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
Nekem az az állásfoglalásom, hogyha én meg tudom tenni, hogy bárkit hívok, publikus, látható a telefonszámom, akkor úgy gondolom, hogy jogom van csak olyanokkal szóbaállni, akik úgyszintén tartják ezt az etikettet. Kb az esetek egyhuszadában fordult elő régebben, hogy "egyerosseb" felveszem, de mindig megbántam. Úgyhogy nincs szám - nincs válasz.
2021. okt. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem szoktam felvenni. De amúgy már többször kiderült, hogy anyósom hívogat, csak valamit megint elbabrált a készülékén. :)))
2021. okt. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Nem szoktam, mostanság egyszer tettem csak valamiért kivételt, de akkor pont jól jött, mert az orvosi rendelőből kerestek, elírtak valamit a receptemen. Egyébként mikor régen felvettem, mindig valami mlm ügynök vagy szimpla telefonbetyár volt az illető.
2021. okt. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Nem veszek fel semmilyen ismeretlen hívást, se számkijelzettet, se titkosított számot. Ha valaki akar valamit, írjon e-mailt.
2021. okt. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

Nem érdekel annak mondandója, aki nem tudatja, ki fia-borja.

Ha titkolja kilétét, akkor ne akarjon mondani nekem semmit.

Amikor egymás után többször csörög és feltételezem, hogy ugyanaz a személy, felveszem, mielőtt szóhoz juthatna, mondom: "most alkalmatlan, nem sokára visszahívom!"

Aztán, ha csak annyi esze van, várja visszahívásomat!

2021. okt. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

Egy újabb platform, ahol bebizonyosodik az a kulturálatlansági szint, amitől rossz élni ebben az országban. A #2 a tipikus "mindenki legyen olyan mint én, különben menjen a fenébe", tehát az, akivel nem kíván kapcsolatot az ember. Ettől csak #5 van lejjebb. Ő meg is szabná, mindenki miként viselkedjen. Szabná, mondom, mert az eredmény feltehetően a magány lesz.


Kétségtelen, hogy elburjánzott a reklám, marketing, propaganda és társai. Ettől még alapból jóindulatúan állunk a hozzánk fordulóhoz. Az már egyéni ízlés, hogy automatát leteszünk, be nem mutatkozót erre felhívunk és nemleges esetben szintén letesszük. Az is rendjén, ha alkalmatlan az időpont és ezt közöljük. Az ember lezüllése tárggyá akkor kezdődik, mikor kilép a kommunikatív szerepből.

2021. okt. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Fel. Soha nem tudhatod ki keres és milyen ügyben. Ha ügynökök akkor szó nélkül kinyomom és kész. DE lehet fontos dolog is ami miatt kerenek. Korházak, hivatali intézmények minden esetben rejtett számról keretek eddig.
2021. okt. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem, rejtett számról, a társadalom kutatók, közvélemény kutatók, politikai kutatók szoktak hívni. A harmadik szava után közbeszólok: Bocsásson meg, ez egy céges telefonszám. Nem áll módomban a kérdéseire válaszolni. Válasz: "Elnézést, törlöm a számot az adatbázisból. Viszont hallásra." Ennek ellenére, pár hetente, mindig megtalálnak. De hogy, hogy kerültem én abba az adatbázisba, fogalmam sincs.
2021. okt. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Lepontoztál, mert nem veszem fel. Szíved joga, ezért nem érdekel, véleményem nem az szerint alakítom, hogy másnak tessen.

.

Viszont nem tudom, miért nehezményezed, hogy én szabom meg, kivel vagyok hajlandó beszélni. Még csak azt sem ígérhetem meg, hogy legközelebb megkérdelek, felvegyem-e a rejtett számú hívó hívását, nem tudom, téged hogyan érhetnélek el kérdésemmel.

2021. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!