Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért tartjuk olyan nagyra a...

Miért tartjuk olyan nagyra a színészeket és miért övezi őket olyan nagy rivaldafény?

Figyelt kérdés
Miért díjazzuk őket. Egyébként megérdemklik, de szerintem legalább annyira, mint az ápolók, a rendőrök, vagy az utcaseprők. A színészet is egy munka, sok színész van, mélg csak nem is egyedülálló munka, mint mondjuk a köztársasági elnök. És azt meg pláne nem értem, hogy miért hívják állandóan őket minden beszélgetős műsorba, podcastba, stárparádéba, tévébe, rádióba, mindenhova. Szerintem egy közéleti támába, vagy bármiben, még irodalomban sem hiszem, hogy annyira speciálisak. Egy orvos, egy történész, egy bárkivel éppúgy el lehetne beszélgetni. A színészet végülis szerepek eljátszása, szakmunka. Akkor már inkább érdekes egy rendező, egy zenész, stb. És úgy érzem, hogy nem is az emberek igénylik ezt, hanem a színészek vágynak a rivaldafényre és mennek el bárhová, és hívjéák azért pket, mert elmennek bárhová, és amúgy is szeretnek szerepelni. De miért nem természetes egy színésztől például azt mondani, hogy én színdarabokba játszom, de beszélgetni nem megyek el műsorokba, mert én nem vagyok oda való, nincs rá szükségem, és az emberekenek se rám van ott szüksége.

2021. nov. 11. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Ízlelgesd a fogalmat, hoy "nézettség". A ker. tv-k a reklámból élnek. Minél többen nézik a műsort, annál nagyobb a reklámbevétel.


Gipsz Jakab, vagy Mószer ARanka senkit nem érdekelne. vagy nagyon keveseket..

Ennyi...

2021. nov. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A színészeket így en bloc nem szokták nagyra tartani az emberek. A nagyobb blockbusterek színészeit szokták. És egyszerűen azért, mert rengetegen ismerik, rengetegen szeretik, és rengetegen fizetnek azért, amit csinál.

De ugyanez igaz pl egy világhíres szívsebészre is. Minél jobb valaki a saját szakmájában, annál többen őt, az általa elvégzett munkát akarják majd, és annál többet is hajlandóak fizetni érte.

2021. nov. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert a színészek embereket szórakoztatnak.
2021. nov. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert a színészt mindenki ismeri, hisz látja a tévében. Egy történetben mód van megszeretni, netán megutálni, de mindenképpen egy ismerős arccá válik. Ő minden embernek olyan, mintha pl. a szomszédja lenne, tehát akit személyesen ismer. Ha a szomszédomat mutogatnák a tévében, azt is megnézném. A színészt mondjuk nem annyira, de mások igen. Akik miatt a tévében, beszélgetős műsorokban jó pénzért szerepeltetik őket, azok a nézők félig-meddig el szokták hinni, hogy ők a valóságban is azok, mint a tévében. Pl. Izaurának pénzt gyűjtöttek anno, hogy kiszabadítsák a rabságból, meg a Mágenheim doktortól orvosi tanácsot kértek, ha meglátták az utcán a színház közelében...

Én nem tartom őket olyan sokra, a színészek túlnyomó többsége amúgy is kutyaütő. A társadalmi hasznosságuk is elenyésző, messze elmarad pl. a takarítók mögött. (Mindig szoktam röhögni, mikor színészek panaszkodnak a tévében, hogy jaj, olyan fáradt vagyok, annyit dolgoztam. Na, ha eljönne hozzám a kertbe kapálni 35 fokban, akkor utána majd mondhatná... De ha csak meg kellene terveznie egy ház fűtését, akkor is.)

Oké, egy szakma a szórakoztatóiparban, rájuk is szükség van, de ennyi, ezért nem érdemelnek sokkal többet a minimálbérnél. Ugyanúgy, ahogy pl. a focisták, nélkülük se omlana össze a társadalom, ha a következő Covid pont csak őket nyírná ki. Bezzeg kukaszállítók nélkül, arról sokat tudnának mesélni az olaszok.

2021. nov. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pont ez a kérdés foglalkoztatott a minap, én se értem!
2021. nov. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!