Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Levélben hogyan szólítsam meg...

Levélben hogyan szólítsam meg a pszichológusomat? És hogy köszönjek el?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Természetesen magázódni szoktam (hogy máshogy). Gondoltam már a “Kedves doktornő!”-re, de az se jó, mivel nem orvos. Akkor hogyan kellene? Jó az úgy, ha a teljes nevét írom? Csak olyan furcsán hangzik számomra, mivel ő az iskolapszichológus és a tanárokat nem szoktuk csak nevükön szólítani. Például így szólítjuk: “X Y tanárnő” vagy nem is mondjuk hozzá a nevét.

És mit kell a végére írnom? Hogy Üdv, vagy hogy Üdvözlöm + a nevem?

Időpontot szeretnék áttetetni egyébként.



2021. nov. 13. 07:38
 1/8 anonim válasza:
100%
Én köszönettelt írnék+neved.
2021. nov. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretnél neki küldeni? (:

Nem biztos hogy megéri ezzel annyit fáradni! Majd elmondod neki hétfőn!


Nem tudom milyen idős, de egy fiatal lánynak, nyugodtan írhatsz chatszerűen is magázódva(mondjuk az itteni protokollszakértők ezért megölnek)


De most egy kicsit komolyabban,

A kedves megszólitás, személyeskedő és nyájaskodó. Nem ajánlom.

Ha ragaszkodsz a megszólitáshoz, akkor tisztelt x y.


De nagyon fontos a levél jellege, ha azt akarod mondani, hogy hétfőn nem mész a foglalkozásra, azt eltudod neki aznap is mondani.

2021. nov. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó napot kívánok!

Ennyi

2021. nov. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megszólításnak jó lehet a Tisztelt + a teljes neve. A végére pedig Üdvözlettel vagy Köszönettel és a te teljes neved.
2021. nov. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az egyik osztálytársam covidos lett és tegnap karanténba kerültem, mert nem vagyok beoltva. A beszélgetés időpontja a karanténon belülre esik, úgyhogy csak át szeretném tenni másik időpontra. Ennyi. Csak ha tényleg érdekelne valakit.

2021. nov. 13. 09:12
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Elég szomorú, hogy csak az kerül karanténba, aki nincs beoltva. Ugyanúgy lehet hordozó egy oltott is. Tapasztalat. Na mindegy, nem idegesítem magam ilyen dilettáns döntéseken.


Tisztelt vagy kedves legyen a megszólítás

2021. nov. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
78%

Jó napot!



Elköszönésnél meg elég a neved.(szerintem)

2021. nov. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a pszichológusom így szokott írni:


Kedves keresztnév!


...


Üdvözlettel,

keresztnév

2021. nov. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!