Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Már nem szokás színházba...

Már nem szokás színházba odaillően, normálisan felöltözni?

Figyelt kérdés

Mostanában többeket farmerban látok színházban. De vannak olyanok, akik a farmerhoz, polót meg sportcipőt vesznek föl, esetleg még farmerkabáttal is tetézik.

A legnagyobb, az nyáron a rövidgatyás, szandálos pasi vitte. Miért lett divat így öltözni színházba? Én se öltözök túl, nem is vagyok sznob, de azért én egy vászonnadrág, bőrcipő, meg egy egyszerű ingbe szoktam menni.

Értem hogy az alsó kasztok is elkezdtek színházba járni, de nincs nekik olyan ruhájuk, amiben meg tudnának jelenni ilyen helyen, vagy csak ez egyszerűen valamiféle divat lett?



2021. nov. 30. 09:57
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, nemcsak sznob vagy, de nem is tűnsz túl okosnak.
2021. nov. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
73%

Most aztán jól odamondtál. Minden megnyilvánulásod alátámasztja, hogy elitista sznob vagy. Egyébként miért nézed le a biztonságiakat? Ugye annyira azért még nem rugaszkodtál el a valóságtól, hogy azt hidd kevesebbet érnek nálad?


Irodában dolgozom egy borászati cégnél, főkönyvelő vagyok és nem igen izgat, hogy az értékítéletedben hol helyezkedik el a munkám társadalmi státusza. Úgyhogy lehet ikszdézni, nem hat meg.

2021. nov. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
81%

"Netalán biztonsági őr vagy. Az igen komoly társadalmi státusz XD"


" az alsó kasztok is elkezdtek színházba járni,"


"Nem érzem magam sznobnak. "

Ne érezd annak magad. Lehet hogy Hitler se érezte gonosznak magát. Az hogy minek érzed magad a tényeken nem változtat.

De csak hogy megnyugtassalak te tényleg nem sznob vagy, te irtóztatóan sznob vagy.

2021. nov. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
68%

Nézd, ha tervezett a színház, akkor kirittyentem magam. Ha nem tervezett, akkor úgy megyek ahogy vagyok. Max feszengek egy picit a szépen öltözött emberek között.


A nem tervezett dolgot úgy kell elképzelni, hogy legutóbb is bent voltunk delután a városban a férjemmel, és megláttam, hogy a ma este színház félárú jegyeket kinál egy jónak tűnő előadásra. 20 perc sétára voltunk a színháztól és kb 40 perc volt az előadás kezdetéig. Lefoglaltunk 2 jegyet, elmentünk.


Mindketten farmerban voltunk. Ha szüleinkkel megyünk akkor is megadjuk a tiszteletet nekik is, meg a színháznak is, rendes, csinos, szép ruhával.

De néha van ilyen alkalom is.

2021. nov. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
80%

#9 Nem a #8 vagyok. én is ingben/nyakkendőben/zakóban élem a fél életem. Nem biztonsági őr vagyok, hanem egy multi diplomás, 3 nyelven folyékonyan beszélő beszerzője.

Én is lezseren öltözöm, ha színházba megyek.

Egyébként, ahogy a #8-t cikized, az sznobság a javából.

2021. dec. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Szóval megtudtam, hogy én vagyok a sznob és elitista, azért mert színházba nem úgy öltözök, mintha a sarki kocsmába mennék. Akkor legközelebb rövid gatyában, szandál+lukas zokniban, meg fehér trikóban fogok menni, amin rajta lesz még az előző napi pörkűtt maradéka. Akkor talán nem leszek sznob, legalábbis a proli értékrend szerint.
2021. dec. 2. 15:34
 17/35 anonim ***** válasza:
64%

"Szóval megtudtam, hogy én vagyok a sznob és elitista"

Ezt jól láttod


" azért mert színházba nem úgy öltözök, mintha a sarki kocsmába mennék."

Nem az öltözködésed miatt vagy elitista sznob hanem amiatt ahogyan a másik emberhez viszonyulsz.

2021. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
90%
"alsó kasztok" Milyen szép, hogy nem aljanépséget írtál.
2021. dec. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
87%

Csak annak számít ez a kiöltözés dolog ennyire, aki 10 évente 1x jut el színházba. Ha rendszeresen jársz, akkor nem misztifikálod túl.

A színházak 90%-ába bőven elég egy sötét, normális farmer (nem szaggatott, koptatott stb.) meg egy tök mindegy milyen ing.

Sőt, kapaszkodjon mindenki amibe tud, nyáron sosem szoktam színházba járni, de idén voltam a legnagyobb kánikulában és bizony rövidnadrágban mentem és nem voltam egyedül vele.

2021. dec. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Dzsoki ***** válasza:
5%
Nem csak annak számít,aki 10 évente jut színházba!Legalábbis,nekem számít.Igaz,amikor középiskolás koromban,elkezdtem színházba járni,nem volt kérdés,hogy öltöny,nyakkendő,bőrcipő.Azóta is kitartok mellette,hogy így helyes.Nyári,szabadtéri előadáson,megengedett az ing,nyakkendő nélkül,de szövet nadrág.Bécsben is,a kaszinóban,kötelező a zakó,szövet nadrág,bőrcipő.Önmagában.Nyáron,nem kérik a nyakkendőt.
2021. dec. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!