Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Már nem szokás színházba...

Már nem szokás színházba odaillően, normálisan felöltözni?

Figyelt kérdés

Mostanában többeket farmerban látok színházban. De vannak olyanok, akik a farmerhoz, polót meg sportcipőt vesznek föl, esetleg még farmerkabáttal is tetézik.

A legnagyobb, az nyáron a rövidgatyás, szandálos pasi vitte. Miért lett divat így öltözni színházba? Én se öltözök túl, nem is vagyok sznob, de azért én egy vászonnadrág, bőrcipő, meg egy egyszerű ingbe szoktam menni.

Értem hogy az alsó kasztok is elkezdtek színházba járni, de nincs nekik olyan ruhájuk, amiben meg tudnának jelenni ilyen helyen, vagy csak ez egyszerűen valamiféle divat lett?



2021. nov. 30. 09:57
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

„ De szerintem ha valaki elmegy egy színházba, az tudjon normálisan odaillően felöltözni.“


És ki fogja megszabni, hogy mit takar az odaillő öltözet? Te?

Ez organikusan működik. Folyamatosan alakul. Mára már nem egy bizonyos réteg ünnepélyes szintű eseménye. Hanem egy hétköznapi program. Ami nem von le a kulturális értékből, ellenben azt jelezni hogy sokkal szélesebb kör számára és sokkal szélesebb repertoárral képviselteti magát a színház. Ez pozitív. Moziba sem öltözök ki. Van olyan jegyértékesítő felület ami kimondottan a last minute árusításra rendezkedett be. maesteszinhaz.hu

Ebből is látszik, hogy a színházi kultúrafogyasztás egy hétköznapi tevékenység. Nincs eredendően kiemelt jellege. Persze az sem veszett ki. Premierek, patinás darabok patinásabb színházban stb.


De azért arról is beszéljünk már, hogy mi ez a kivagyi, lenéző, nagyképű sznob duma?:D Munkájuk alapján szólsz le másokat? Meg rögtön a büdös ruhára asszociálsz egy farmeres outfitből? Nagyképű kis dandy lehetsz a valóságban.

2021. dec. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim válasza:
100%

én speciel vidékrők járok vonattal a fővárosi előadásokra, igen, így télen is és bizony nem fogok kisestélyit magassarkúval felvenni a minuszokban, de egy fekete farmerben egy kényelmesebb blúzzal sokkal komfortosabb utazni.

Mindenkinek a darab miatt kellene elmennie a színházba, nem azért hogy a másik ruháját becsmérelje. Aki kiöltözik, az szerintem legyen boldog a gesztussal, hogy ezzel is megadja a tiszteletet a színészeknek, de azért annál gázabb nincs, mikor egy nagyon elegánsan felköltözött pár beült elém a Madáchban és 10 percenként a telefont nézegették, befütyöltek, a tapsrend kellős közepén furakodtak ki a sor közepéről....Na, most csak azért mert feltöltöztek jó drágán, többet érnek a szemedben, mint olyan néző aki kicsit hétköznapibban megy, cserébe leköti az előadás, és ő úgy tudja élvezni, nem feszeng, hanem így érzi komfortosan magát és a végén a tapssal kifejezi tetszését? Nem csak a ruhákkal lehet tiszteletet adni.

2021. dec. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

#22


Ebben igazad van, a viselkedéssel kapcsolatban. De most is azt mondom, aki már arra adja a fejét, hogy elmegy egy színházi előadásra, az tudjon már normálisan felöltözni és ne farmerba menjen oda, mert nincs neki oda illő ruhája. Az menjen inkább a sarki kocsmába, vagy vmi resti be. Ott a saját kasztja között biztosan jobban fogják érezni magukat. Nem kell játszaniuk magukat a zsíroskenyér lakótelepen, hogy ők színházba járnak és ők különbek.

2021. dec. 28. 11:40
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te tényleg azt hiszed, hogy nem vagy sznob? :)
2021. dec. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

-Megjátsza hogy sznob

-Azt hazudja hogy nem az pedig tudja hogy az

-Annyira ostoba hogy nem tudja mi az hogy sznob

2021. dec. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez némileg eltér a kérdéstől, de régen egy komolyzene hangversenyen a férfi zenészek frakkban játszottak, ma fekete nadrág-fekete ing kombóban. Többnyire a szólisták is. A nők 90 %-a rendes fellépő ruhát vesz, és nem csak a szólisták.

Ha a zenész a Zeneakadémián ingujjban játszik, miért öltözzem ünneplőbe? Fordítva, ha a közönség nem öltözik ünneplőbe, miért öltözzék a zenész frakkba?

2021. dec. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

„Ott a saját kasztja között biztosan jobban fogják érezni magukat. Nem kell játszaniuk magukat a zsíroskenyér lakótelepen, hogy ők színházba járnak és ők különbek.“


Szerintem troll.

2021. dec. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

27.

Az a legvalószínűbb. Azonban azt igazán elárulhatná hogy mi olyan élvezetes nekik az ilyen kérdésekben.

2021. dec. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Jaj de vártam már ezeket az életük nincs hülyéket, akik minden kérdéshez oda szokták írni, hogy "troll" meg "kamu" Szinte már epekedve vártam. Azt hittem már kihalt a fajtátok.

De áruld már el, abba mi a "troll" neked, hogy megkérdeztem, hogy színházba miért öltöznek ennyire hétköznapiasan az emberek?

2021. dec. 28. 19:03
 30/35 anonim ***** válasza:
Azért, mert a színház ma már egy hétköznapi hely.
2021. dec. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!