Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Már nem szokás színházba...

Már nem szokás színházba odaillően, normálisan felöltözni?

Figyelt kérdés

Mostanában többeket farmerban látok színházban. De vannak olyanok, akik a farmerhoz, polót meg sportcipőt vesznek föl, esetleg még farmerkabáttal is tetézik.

A legnagyobb, az nyáron a rövidgatyás, szandálos pasi vitte. Miért lett divat így öltözni színházba? Én se öltözök túl, nem is vagyok sznob, de azért én egy vászonnadrág, bőrcipő, meg egy egyszerű ingbe szoktam menni.

Értem hogy az alsó kasztok is elkezdtek színházba járni, de nincs nekik olyan ruhájuk, amiben meg tudnának jelenni ilyen helyen, vagy csak ez egyszerűen valamiféle divat lett?



2021. nov. 30. 09:57
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Hát ezért nem kellene az alsó kasztnak, oda járni. Nem az ő közegük. Nem feltétlenül az anyagilag alsó kasztra gondolok, hanem inkább a szellemi alsó réteg. Bár tény, hogy a prolit nem veti fel a pénz, sem pedig az ész.

Én meg majd akkor elmegyek a Tibi atya fröccsözőjébe, frakkban, meg fehér csokornyakkendőben. Vajon hogy kinézne onnan, az a sok egyszerű ember.

2021. dec. 28. 19:13
 32/35 anonim ***** válasza:
88%

"De áruld már el, abba mi a "troll" neked, hogy megkérdeztem, hogy színházba miért öltöznek ennyire hétköznapiasan az emberek?"


Nem maga a kérdés. Hanem a kérdés és a válaszaid stílusa ami mellé még jön az hogy nem fogod fel mekkora sznob vagy. Ez pedig 3 esetben lehetséges.


"-Megjátsza hogy sznob" (tehát igaz rád a 27. és 28. állítása)


"-Azt hazudja hogy nem az pedig tudja hogy az "(tehát igaz rád a 27. és 28. állítása)


"-Annyira ostoba hogy nem tudja mi az hogy sznob" (ebben az esetben nem igaz rád a 27. és 28. állítása)


Tehát ha úgy vesszük még kedves is volt irányodba a feltételezés mert nem a 3. lehetőségből indult ki.

2021. dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 Dzsoki ***** válasza:
0%
Továbbra is tartom,hogy öltöny,nyakkendő.Akkor is,ha az Országgyűlésben is előfordul,nyakkendő nélküli képviselő.Mára már,a labdarúgó mérkőzésen,az edzők többsége,öltönyben megy,mert az a foci ünnepe.A színház meg egy hétköznapi esemény.Lehetek konzervatív vagy sznob,kitartok a véleményem mellett.Színházba,öltönyben,nyakkendőben mentem, megyek és menni fogok.
2021. dec. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem maga a kérdés felelős a troll jelzőért… Hanem a válaszaid tartalma és stílusa. De ha ezt nem látod buta vagy, ha elhazudod pedig troll. A kör bezárult.
2021. dec. 29. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
19%

Egyszerűen hígult a közönség és ezáltal az öltözködési szabályok is... amik szerintem egy bizonyos szintig rendben is vannak, hogy most már nem kell kényelmetlen kisestélyibe öltözni pl., meg nem feltétlen kell nyakkendő. Meg az is teljesen rendben van, hogy alternatív színházba, happeningekre, a sarki kiskoszos művházba nem kell kiöltözni. De az nekem is túlzás, hogy egyesek egy elegáns kőszínházba alkalomra, operaelőadásra hogy képesek felöltözni. Láttam olyan szetteket nőkön, hogy egy jóérzésű prosti nem áll ki a Rákóczi térre olyan szerelésben. Melegítőgatya, kék farmer, böhöm edzőcipő férfin. Azért sztem illene megadni a módját, kiv. ha az illetőn látszik, hogy szellemi fogyatékos, vagy ha azért nincs rajta elegáns cipő vagy ruha, mert nem tud járni.

(nekem idén a szabadtéri elegáns színház nézőközönsége tette be a kaput... főleg az az úriember, aki koszos pólóban, klottgatyában tescós zacskóból zabálta a meggyet és köpködte vissza a magokat előttem... másik delikvens a szagos mekis burgert falatozta...)

2022. jan. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!