Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy vallástalan bemegy egy...

Ha egy vallástalan bemegy egy bármilyen vallású templomba, kötelessége betartani az adott vallás előírásait?

Figyelt kérdés

Például rá is vonatkozik, hogy kötelező eltakarni a vállait és térdeit általánosságban minden templomban, keresztény templomban keresztet vetni, féltérdre ereszkedve az oltári szentség előtt, egy zsinagógában/a jeruzsálemi templom maradványainál kötelessége sapkát húzni, mecsetben levenni a cipőjét, zokniját és megmosakodni, buddhista templomban meghajolni a Buddha-szobor előtt? Vagy ez rájuk nem vonatkozik?


Ha igen akkor miért? Ha nem hisz benne, akkor nem képmutatás? Vagy ez nem hitről szól, hanem alapvető tisztelet a vallásos emberek hite felé?



2021. dec. 23. 23:38
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Illik. Tisztelet a hely és a hívők hite iránt.
2021. dec. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahol van előírt öltözet, ahhoz igazodni illik, sőt van ahol kell mert nem is engednek be különben.

Viselkedésben tiszteletteljes magatartást kell tanúsítani, de nem elvárás olyan szertartásokat majmolni, amit az ember nem ismer, és ami kívülállóként nem is jelenthet neki semmit...

2021. dec. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az alapvető tiszteletet illik megadni, de nem kell túlzásba esni.
2021. dec. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A szokások nem véletlenül vannak. Aki követi jó esetben meg tudja magyarázni, hogy miért helyes. Persze azért más kihagyni egy kereszvetést, mint pucéran hangoskodni.
2021. dec. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem is így illik és a nem hívő ismerőseim is keresztet vetnek/meghajolnak/sapkát vesznek/megmosakodnak, ha egy vallási helyszínre lépnek be. Szerintem ez alapvetés. Olyan, mint szerénynek lenni a vendégségben. Én keresztényként mindig betartok pontosan minden szokást, ha más vallás szent helyére lépek. Nekem se esne túl jól, hogy valaki csak úgy berontana a templomomba és leülne, mint a kocsmában szoktak. Itt olvastam először, hogy van aki nem csinálja... Ezért is rökönyödtem meg rajta ennyire. Sokan olyan érveket hoztak fel ellene, hogy de mi van, ha nem hisz. Meg, hogy ez nem képmutatás? Semmi. Ha találkozok egy régi jó baráttal és megkérdezem, hogy hogy van, nem a konkrét, latin nyelvű orvosi diagnózisát várom az egészségéről, vagy a betegségéről, hanem, hogy mi újság felé, jó vagy rossz szelek fújnak. Ezek is egyszerű jelképek.
2021. dec. 24. 00:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez két külön fokozat, amit te mondasz, a szokások nem utánzása vs. a kifejezetten minősíthetetlen viselkedés. Nekem egyáltalán nem esik rosszul, hogy egy nem keresztény nem vet keresztet vagy nem térdel le az oltárnál, ha amúgy visszafogottan, csendesen, józan paraszti ésszel normális módon viselkedik a templomban.
2021. dec. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne szükség olyan dolgokra amiket csak mímel az ember, bármiféle szakrális háttér nélkül? Alapvető tiszteletet kell megadni, ennyi.
2021. dec. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha a "túristákat" beengedik, valahol illik őket tájékoztatni, ha van bármilyen kérés.
2021. dec. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A megfelelő öltözetet és viselkedést be kell tartani, a szertartásokat nem kell elvégezni.

Szerintem így a normális.

Ha pedig misére mész be, maradj hátul, akkor nem fogod zavarni őket.

2021. dec. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok hívő, de elhunyt rokonaim miséjére elmegyek, mert ők meg voltak keresztelve, ha nem is voltak feltétlenül hívők. A szokásoknak megfelelően öltözök és viselkedek, de eszembe nem jutna keresztet vetni, vagy a szenteltvíztartóba nyúlni. Az így nem hívőként a vallás megcsúfolása lenne, szerintem.
2021. dec. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!