Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szóval a szüleim nagyon...

Szóval a szüleim nagyon szeretnék magázódni,mivel orvosok elvárják hogy őket is magázzák,ne tehették.Viszont amikor barátokkal megyünk valahová mindenki nevet amikor magázódok,egyre inkább azt veszem észre hogy nem is nagyon használják.?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ha tegyük fel egy étteremben kérnék valamit ti a magázást vagy a tegezést várnátok inkáb?általában inkább magáznak vagy tegeznek?16F

2022. jan. 3. 22:54
A kérdező szavazást indított:
Magázás
Tegezés
Mindegy
37 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ, Mekiben vagy egy elegáns étteremben?

Egyébként manapság már egyre inkább a tegeződés a divat. Ha a barátaid is tegeződnek valakivel, vagy valaki letegez téged, akkor beszélj te is tegeződve!

2022. jan. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
A kérdés nem teljesen világos. Viszont! Már megbocsásson, kedves Uram, de ki engedte meg Önnek, hogy minket, válaszadókat letegezzen? 😄
2022. jan. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Emberekkel dolgozom, vagyis kommunikálnom is kell velük egy minimális szinten. Aki fiatalos, laza, olyan majdnem velem egykorú vagy éppen fiatalabb, azt tegezem. Nem veszik sértésnek, sőt közvetlenebbnek gondolnak. Aki már mondjuk 5-10 évvel idősebb, nála más a helyzet. "Jó napot" vagy "ezt ajánlom Önnek". Sokan elvárják, de olyan is van, aki szépen megkér, hogy tegeződjünk. Megvárom általában az engedélyt. Viszont elismerem, hogy sokszor nehéz egy nálam 40 évvel idősebb hölggyel úgy beszélgetni, mint a nagymamámmal és sokszor úgy is magázom, hogy engedélyt adott másra. :D Sok helyzettől függ, de a tiszteletet mindenképp meg kell adni a másiknak, főleg ha a pénzét adja egy szolgáltatásért.
2022. jan. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

Étteremben és egyéb formális helyzetben jellemző a magázás. Ha mondjuk a sarki kocsmába ültök be a Pistihez, ott nyilván tegeződve is kikérheted a sört, mert ismer mindenkit.

Ha meg a barátaid kinevetnek azért, mert udvarias vagy, az az ő szegénységi bizonyítványuk.

2022. jan. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a 16 éves diákpénztárost is magázom, ha ő magázva szólít meg. Ha tegeznek (ikea, meki stb), akkor èn is úgy válaszolok.


A csendőrpertu nagyon bunkó dolog. Ahogy az is, ha egy 16 éves egy nála lényegesen idősebb pincért, eladót tegezve szólít meg, ha az illető magázódásra tegezéssel válaszol, akkor szabad a pálya, akkor is, ha 30 évvel idősebb az illető.


44N

2022. jan. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy nincsenek ilyen barátaim. A magázás az illem, és a tiszteletadás fontos része ha olyan helyen vagy, ahol ez elvárható (orvos, étterem, egy tőled idősebb emberrel való kommunikáció...). Nyilván családi és baráti körben simán lehet kapásból tegezni, máshol pedig ha az idősebb engedi, vagy ha olyan helyre mész ahol ez az elvárás, de más esetben a magázás a helyes.
2022. jan. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

39 éves vagyok.

Nagyjából 3-4 éve vettem észre, hogy már nem tegeznek le a velem egykorú vagy fiatalabb idegenek, ha random megszólítanak. Addig az volt, hogy pl. buszon, utcán tegezdődve szólítottak meg ("szia, meg tudnád mondani, hogy..."). Mostanában kezdődik az, hogy a nem teljesen random idegenek is magáznak, pl. mikor a munkatársam bemutatta a férjét, akkor a férjjel automatikusan magázódtunk. És az a durva, hogy ez nekem is teljesen természetesnek tűnik.


Viszont hivatalos helyen, tehát mondjuk munkahelyen új vevőkkel, vagy olyan helyen, ahol én vagyok a vevő, ott már olyan 20-25 éves koromtól automatikus volt a magázás. Még hivatalosabb helyen meg (pl. okmányiroda) már kb. 16 éves koromtól magáztak, és az se tűnt furcsának, leszámítva persze a saját tizenéves bizonytalanságomat.


Viszont van egy szemproblémám, amivel 20 éves koromban többször műtöttek, évente vissza kell járnom ellenőrzésre. Az orvosok már az elejétől fogva magáznak engem ott, a műtét idején a nővérekkel tegeződtem (csupa fiatal nővér dolgozott ott). Ugye szemklinika, a kezelőorvos körül mindig ott sürgölődik 2-3 orvostanhallgató, az ambuláns rendelésen is. Mindig megkérdezik, hogy ők is megvizsgálhatnak-e. Egyszer az egyik, akit egyébként látásból ismertem, mert ott lakott majdnem a szomszédban, tegezve szólt hozzám. Akkor a kezelőorvos kijavította, hogy ezt nem szabad, a pácienseket magázni kell. Szerencsétlen srác csak vörösödött ott, nekem kellett közbeszólni, hogy jogtalan a lecseszés, hiszen ismerjük egymást, és privátban tegeződünk. (Ez mondjuk csak majdnem volt igaz, mert olyan ismeretlen ismerősök voltunk, akik elég gyakran látják egymást, de még soha nem beszéltek egymással a köszönésen kívül a buszmegállóban.)

2022. jan. 4. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

Én szeretek magázódni, általában úgy szólítok meg embereket. Cserébe legtöbbször visszategeznek vagy kiakadnak, hogy "ennyire öregnek nézel???"...

27N

2022. jan. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

16 évesen szépen magázd csak a 25 évnél idosebbeket. Az elsohoz kapcoslodva, mekiben akarkit, de etteremben, botlban vsgy akar pizzeriaban is aki 25 pluszos azt szepen magazzad csak. Attol hogy a tobbi baratod paraszt neked nem kell annak lenned.

Majd huszonevesen elkezdhetsz gondolkozni jobban hogy tegezel bizonyos titulusu embereket akiket addig nem

2022. jan. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
21%
Gyűlölöm a magázást, hálisten kikopóban van. 60 év felettiek esetén úgy-ahogy ráveszem magam, mert nyilván nem bunkó akarok lenni, de tegeződöm a fogorvosommal is, a háziorvosomnál simán önözést használok, a doktornő meg az ügyvéd úr a csendőrpertu egy finomodott, legalább olyan gusztustalan verziója. Az egyetemi tanáraimmal is kivétel nélkül tegeződtem, a 70 pluszos professzorokkal is, pedig az orvosokkal ellentétben nekik igazi doktorijuk van.
2022. jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!