Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy illik bemutatkozni?

Anonimusz00 kérdése:

Hogy illik bemutatkozni?

Figyelt kérdés

Ma megyek először a barátom családjához vendégségbe.

Ott lesz az édesanyja,a párja illetve a testvére.

Az lenne a kérdésem hogy mégis hogyan mutatkozzak be?

Én nyújthatom előre a kezem?Nőnek, férfinak, fiatalabbnak idősebbnek egyaránt?

A választ köszönöm.



2022. jan. 14. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az édesanyjának semmiképp ne nyújts kezet! Ha a párja az édesapád lehetne a korkülönbség alapján, neki sem. Ha a testvére fiú, akkor neki igen, ha lány, attól függ ki az idősebb, de biztosabb, ha megvárod míg ő nyújt kezet.
2022. jan. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Csa ... csumi ... pacsi! :)
2022. jan. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Az angol kiralynohoz mesz vagy a romai papahoz?
2022. jan. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Az idősebb a fiatalabbnak.

A nő a férfinek.


De szerintem nem kell ennyire rákészülni, ez egy családi alkalmon, nem hivatalos esemény. Lehet, hogy eleve nem is kézfogós típusok. Majd alakul, csak természetesen.

2022. jan. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
2022. jan. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14%

De az igazan 'kemenyek' igy mutatkoznak be! :)


[link]

2022. jan. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ:)
2022. jan. 14. 11:44
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Én eddig bárhova mentem, mindig kezet fogva mutatkoztam be. Amikor eljött hozzánk a testvérem barátnője, akkor ő is a kezét nyújtva mutatkozott be mindenkinek. De többen például "beelőzték", azonnal mondták a nevüket és nyújtották a kezüket. Senki sem figyelte, hogy ki nyújtja először a kezét :) Úgyhogy ezen nem kell görcsölni, majd ott helyben kialakul. Ha mindenképp a szokáshoz szeretnéd tartani magadat, akkor a szülőknél várd meg amíg ők nyújták a kezüket. A testvéreknél teljesen felesleges, ott nyugodtan nyújthatod először te a kezdet, teljesen mindegy, hogy mennyi idős, fiú vagy lány az illető.
2022. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!