Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van az a forma, amit szalagból...

Van az a forma, amit szalagból szoktak megformálni és a ruhájukra tűzik emberek. A szalag különböző színű lehet. Mit jelent maga a forma? Van ennek a megkötésnek valamilyen neve és ha igen, mi az? Lent.

Figyelt kérdés

Annyit tudok, hogy a rózsaszín szalagból készített ilyen kitűző a mellrákkal kapcsolatos.

De engem most kifejezetten a forma érdekel, nem a szín.

Mi a megkötése neve és mit jelent?

Illetve, ha a különböző színek jelentéseit is tudjátok, az is érdekel, de elsősorban a forma.



Pl: ...rózsaszín szalag napja


Október elseje a mellrák elleni küzdelem világnapja. E napon csaknem 30 éve viseltek először rózsaszín szalagot a mellrák túlélői Amerikában, ám azóta az egész világ megismerte a mellrák elleni küzdelem szimbólumát. A reményt szimbolizáló rózsaszín szalagot viselők hitet tesznek a kór elleni küzdelem mellett...



2022. jan. 15. 18:45
 1/2 Gombanyo12 ***** válasza:
100%

Szerintem a formának ilyen szempontból nincs jelentősége, a színnek annál inkább. Ha jól tudom a hasonló forma ill. a világoskék szín a családon belüli erőszak elítélését szimbolizálja.

Ez a legegyszerűbb,legkomolyabb és könnyen rögzíthető megoldás.

(Jó pár évig rövidáru boltban is dolgoztam)

Maslit csak gyerekek hajába rakunk.Gyásszalagot pedig a kabátok reverjére ferdén és láthatatlan módon rögzítve.Esetleg - kb.30 éve- kabátok felsőkar-rész középső részére körben.

2022. jan. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. jan. 21. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!