Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az idõsebbek (70+osak) miért...

Az idõsebbek (70+osak) miért tekintik a gyerekvállalást és a házasságot társadalmi elvárásnak?

Figyelt kérdés

2022. jan. 16. 11:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
61%
Kit érdekel, hogy mit várnak el vadidegenek ? Szarom le.
2022. jan. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
73%

Azért, mert abban az időszakban, amikor ők voltak fiatalok, egyszerűen így működött a világ.

Azóta változtak az idők, de ez egy 70+-os ember már az esetek döntő többségében nem érzi a saját bőrén, így nem is tudja megérteni.

De nem teljesen mindegy, hogy mit gondolnak? Joguk van hozzá, mint ahogyan neked is jogod van a saját igényeidnek megfelelő életet élni.

2022. jan. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
54%
Konzervatívabb gondolkodásúak, mint a fiatalok, plusz az ő idejükben ez még kötelező volt. Joguk van a véleményükhöz, tiszteletben kell tartani őket.
2022. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
33%
Ők még máshogy gondolkodtak és egyébként a legtöbben, akik boldog családban neveltek fel gyerekeket, azt mondják visszatekintve is, hogy ez az élet igazi értelme. Egyébként szerintem is (a gyerek), de nem kell vele egyetérteni. :)
2022. jan. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nem tàrsadalmilag.. csak van mögöttük x év élettapsztalat…


Én még olyan 65-75 évest nem láttam, aki nem bánta, hogy önszántàból nem lett,vagy úgy alakult, emiatt nem lettgyereke ( igaz csak 3-at ismerek)


Ennek ellenére tartom magam ahhoz, hogy van,akinek “nem való”..


Másrészt náluk ez általában csodabogàrszámba ment

2022. jan. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem a jóval fiatalabbak közül is sokan, és ez inkább politikai oldalhoz köthető, mint korhoz. Persze az arányok fontosak, de szerintem nem mondható, hogy az ilyeneket a 70+-osak mondják.
2022. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
20%
Ők már úgyis fél lábbal a sírban vannak. Nem kell foglalkozni a nem e századi hülyeségeikkel.
2022. jan. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
32%
A család nem társadalmi elvárás, hanem emberi igény. Az ostoba örökkamasz szabadságmítosz a társadalmi elvárás.
2022. jan. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Kekcsi ***** válasza:
30%
Hát ha ez nem lehet társadalmi elvárás, akkor semmi. (És szerintem inkább semmi.)
2022. jan. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim válasza:
65%

Tiltakozom! 1 év, és hetven leszek.Soha nem gondoltam, hogy a gyerekvállalás társadalmi elvárás, hanem tudom, hogy az. Ezt nem a hetvenesek gondolják így! A politika, és a hatalom igénye. Milyen oknál fogva? Gondolt végig! Hol lehet a szaporulatot valamelyest nekik tetsző módon kézben tartani? Házasságban. Különböző kényszerítő látszat intézkedésekkel, pl. CSOK. Miért érdekli a szaporulat a hatalmat? Ki termeli a nemzeti jövedelmet? Nyugdijasok? Nem. A munkaképes korosztály akik a szaporulatból lesznek. Ki termeli meg azt a költséget ami a hatalom fenntartásához szükséges?

Remélem nem voltam nagyon filozófikus. ☺️

2022. jan. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!