Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A Roma kúltúra integrálható a...

Arktika kérdése:

A Roma kúltúra integrálható a magyaréval (sérülésmentes)erőszakot alkalmazva?

Figyelt kérdés

Nem a barna bőrszínű emberekről lenne szó, hanem arról az undorító életstílusról, viselkedésformáról amit bizonyos személlyek képviselnek intézeti vagy helytelen/hiányos családi neveltetésükből adódóan.

Ismerek, dolgoztam együtt olyan romákkal akik majdnem full feketék de teljesen normálisak, olyanok mint bármelyik magyar ember, bár velük szlovákiában találkoztam(pl szuzuki ,audi gyár)

De pl a miskolci boschban útálják és lenézik a magyarokat.

Én rájuk szóltam hogy velem normálisan beszéljenek vagy ne is mondjanak semmit, de le kellett számolnom mert nem bírtam már, ahogy a szemem láttára a többieket vérig sértegették/lelki terrorban tartották a soron ezek a szellemileg beteg emberek.

Nem tehettem semmit ellenük, hiába beszéltem a műszakvezetővel.

De nem is csodálkozok, hisz

aki állami nevelésben vagy gettókban nőtt fel,ezek a személlyek egyfajta hierarchikus rend alapján érvényesülnek egy társaságon belül, ebben nőttek fel,hogy el kell nyomniuk a társaikat,hogy csak a saját érdekeik számítanak a másikat ki kell használni és nem is tudnának megváltozni,még ha akarnának sem, soha nem tudnák egyenlő félként tisztelni a többieket.

Ezek a személlyek látszólag képtelenek a társas közösségben való értelmes viselkedésre.


a megoldás az lenne, ha a saját viselkedésüket fordítanánk ellenük ,pl ha egy ilyen személy lelki terrort alkalmaz egy társaságon belül,megengedett lenne enyhe testi fenyítést alkalmazni ellene, hisz a közösségen belül ő egyedül van a saját érdekeivel. Testi fenyítés alatt olyan módszerekre gondolok amik nem okoznak sérülést, pl olyan önvédelmi elektromos sokkoló engedéllyezése, ami pontos dátum szerinti hanfelvételt rögzítene a pszichológiai fenyegetés tényéről ,és ebben az esetben jogosan bevethető lenne a támadó féllel szemben,még ha az nem is ellenünk irányult. 3-4 méteres lőtávval vízsugár/gőz segítségével a célpontba vezetve az elektromos feszültséget, ezzel átmeneti sokkot okozva a támadónak- sérülések nélkül


2022. febr. 11. 08:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag nem is lenne szükséges a használata, elegendő lenne csak elővenni, a látványától valószínűleg jobb viselkedésre térne az illető
2022. febr. 11. 09:01
 2/5 A kérdező kommentje:
Az eszköz Jogosan használható lenne pénzt kéregető részeg csövesek ellen is, ezzel jelentősen csökkentve a hajléktalanok számát
2022. febr. 11. 09:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Én inkább a deportálást javaslom.
2022. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező te kész vagy, romákra meg csövesere lövöldözős álmokat engedd el, ha nem támadnak meg, nem védekezhetsz, pláne eszközzel.


Már a csövesek is bántalmaznak téged? Zavard el, legyen tököd. Ha határozott vagy lelépnek.

2022. febr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szegénységkultúra és az etnikai kultúra nem ugyanaz. A szegénységkultúra egy általánosabb dolog, sok különféle népre igaz a világon. Kb. azt jelenti, hogy aki annyira csóró, hogy pl. nem ritkán éhezik is, annak kevéssé fontosak a jóllakottak szokásai. Nem érdekli a te magántulajdonod, mert éhes a gyereke otthon.

Másrészt a jelenlegi gazdasági berendezkedés a hőn áhított növekedést a természet és a társadalmi tőke túlhasználásán keresztül állítja elő, az összeomlást is kockáztatva. Túl gyorsa fejlődés, a változás, megszűnnek szakmák ,feleslegessé válnak hivatások és az emberek alig győzik az átképzést, főleg azok, akik kevéssé képzettek, ők morzsolódnak le először, ezért rengeteg düh is képződik bennük, hogy ők feleslegesek, róluk megfeledkeztek. Ugyanígy feleslegesek az öregek is, vagy a terhes nők, a tetves versenymániában ezek anomáliákként értelmeződnek.

Sarkítok, de kb. ez. Sok fenntarthatóságról szóló szöveg szól erről, pl. Lányi András, Gyulai Iván...

2022. febr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!