Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik viselkedni...

Hogyan illik viselkedni vendéglátó helyeken?

Figyelt kérdés

Igyekeztem kerülni az ilyen helyeket az eddigi életemben mert zavarban vagyok az emberek közt, viszont rájöttem, hogy így sose tanultam meg azt, hogy hogyan működnek a vendéglátó helyek beülős részei. (Ha tehettem elvitelre kértem mindig, vagy autós kiszolgálást használtam)


Belépésnél én keressek meg egy pincért, vagy menjek a pulthoz rendelni, vagy várjak amíg oda jönnek hozzám? A fizetés, ha nincsen pult, csak pincérek akkor hogyan működik? Ha valami nem világos, de nyilvánvalóan annak kéne lennie számomra akkor arra rákérdezhetek, vagy próbáljam nem lejáratni magam? (Pl: ülhetek-e bárhová, vagy az asztalok foglalva vannak)


Szerintem nagyjából tudom ezeket, illetve 1-2x volt ezekben részem, de gondoltam inkább megkérdem ezt, mielőtt elkezdek gyakorlatot gyűjteni ebben. 20F



2022. márc. 6. 17:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell mondjam: attól függ, milyen hely.

Egy önkiszolgáló (McDonalds szerű) helyen te mész a pulthoz, rendelsz, fizetsz, leülsz.

Egy étterem típusú helyen leülsz, jön a pincér az étlappal, választasz, kihozzák, megeszed és fizetsz.

Mind2 helyen jelezve lesz az asztalnál, ha már foglalt.

2022. márc. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%
a Hamvazószerda szigorú böjti nap, így azt meg kell gyónnod (meg ha ettél pénteken húst, azt is). De jobb későn elkezdeni, mint soha.
2022. márc. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Bocs, nem ide akartam! (2.)
2022. márc. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Pár hónapja volt egy UGYANILYEN kérdés!


Bemész, szétnézel, és rá fogsz jönni azonnal, hogy miként működik az adott étteremben. Ahol a pincér kísér az asztalhoz, ott általában van egy recepcióspult jellegű "megállítóhely". A többinél leülhetsz olyan asztalhoz, amire nincs kitéve a foglalt táblácska. Aztán majd jön a pincér, és hozza az étlapot..

2022. márc. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt is elolvashatod...


[link]

2022. márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Pontosan, ahogy írja a 4-es. Van amúgy olyan hely is, ahol már ki van téve az étlap. Én nem voltam még olyan helyen, ahol pincér kísérne az asztalhoz, de ilyen helyen én biztos szólnék a pincérnek, hogy hová szeretnék ülni, nehogy már ő válasszon nekem asztalt. :D
2022. márc. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
6: az ilyen helyek jellemzően foglalásos helyek.
2022. márc. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Olyan helyre ülnék, ahol nincs huzat, nem jön rám a légkondi, nem a kirakatban van, nem a budi mellett, vagy nem olyan helyen, ahol ki-be járkálnak a pincérek a konyhából, elég kényelmes, mert egyes helyeken van, hogy van székes rész is meg amolyan kényelmes fotelszerű is. Nehéz, nem is tudom lenne-e egyáltalán ilyen hely az étteremben. :D Azt hiszem nem nekem való az ilyen elegáns éttermesdi.
2022. márc. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, esetleg szállodákkal kapcsolatban tudtok tanácsot adni? Nagyjából ugyan ez lenne a kérdésem a szállodákkal kapcsolatban is. Fizetés előre vagy távozáskor stb stb.
2022. márc. 6. 22:18
 10/16 anonim ***** válasza:

Szállodánál a legtöbb esetben előre foglalsz. Megérkezel, a recepcióhoz mész, megmondod, ki vagy és a recepciós pedig intézi az adminisztrációt, odaadja a szobakulcsot is, elmondja a tudnivalókat. Megkérdezi, akarsz-e reggelit, ebédet, vacsorát, ha olyan a hely.


Távozáskor odamész, és ezt mondod: Szeretnék kijelentkezni. Ekkor a recepciós odaadja a számlát, fizetsz, és hazamész.

2022. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!