Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Introvertáltként mit mondjak...

Introvertáltként mit mondjak az ilyenekre? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Sokszor megkapom hogy: Milyen csendes vagy, engedd el magad! vagy Minden rendben? Olyan csendben vagy!


Introvertált vagyok, nincs semmi baj velem, nem vágyok különleges bánásmódra, csak kapjam meg az alap tiszteletet mint emberi lény, kedvelni sem kötelező engem.


Hogyan reagáljak udvariasan de azért érzékeltetően?



2022. márc. 7. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Baráti társaságban megbeszélheted velük hogy te ilyen vagy.


"nem vágyok különleges bánásmódra, csak kapjam meg az alap tiszteletet mint emberi lény"

Az alapján amit írsz ez így történt.

Ha meg kérdezik pl.:

"Minden rendben? Olyan csendben vagy!"

Akkor érdeklődnek mert egy szociálisabb embernél sokszor a szótlanság azt is jelentheti hogy baj van. Így a te szótlanságodat félre értelmezik és aggódnak.


"Milyen csendes vagy, engedd el magad!"

Ebben se láttok semmi támadót. Próbálnak segíteni hogy ellazulj és jobban érezd magad. Az már más dolog hogy ezzel nem érik el ezt. De a szándékban nincs semmi rossz.


Úgy viselkednek ez alapján veled mint ahogyan másokkal is. Csak a te viselkedésed mögött más van mint ha ők viselkednének ugyan így és ez okozza a gondot.


Ha lehet beszéld ezt meg velük. Az én baráti körömben is vannak szófukarabb emberek de tudjuk hogy ők olyanok így békén hagyjuk őket és ha akarnak akkor majd beszélnek.



De sokat segítene ha kicsit többet írnál. Milyen társaságban volt ez? Mert az is befolyásolhatja a dolgokat. Akár hogy miért voltál ott? Milyen kapcsolatban állsz a többiekkel? stb.

2022. márc. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Mivel társaságban nem az az alapvető, hogy egy helyben ülünk és szótlanul nézünk, ezért szerintem normális, hogyha valaki megkérdezi, hogy van-e valami probléma.


Az alap tisztelet irántad pedig pontosan az, hogy valaki megkérdezi, hogy van-e valami probléma, hogy nem szólsz senkihez?


Ilyenkor elég csak mosolyogva annyit mondani: Köszönöm szépen, semmi baj, csak elgondolkodtam.


Vagy valami hasonló.

2022. márc. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Phoney ***** válasza:
73%
Laikusok közt nagy divat manapság minden aszociális tendenciát ráfogni az introverzióra. Ebből a pár sorból nem tudjuk, milyen vagy, de ha sokszor megkapod, akkor valószínűleg egyáltalában nem csak introvertált vagy. Sőt, könnyen lehet, hogy egyáltalán nem is vagy az, csak hát ma ez a közfelfogás, hogy aki aszociális, az csakis introvertált lehet...
2022. márc. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
"Minden rendben, csak most nem nagyon tudok mit mondani." Az, hogy intro vagy nem egyenlő azzal, hogy nem tudod magad és az érzéseid lekommunikálni.
2022. márc. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
"Köszönöm, ilyen az, amikor elengedem magam."
2022. márc. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha nincs mondanivalóm, esetleg ugassak? :D
2022. márc. 7. 19:55
 7/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk legutóbb szülinapi partin csak az ünnepeltet ismertem. Egyik csaj meg én voltunk magyarok csak, az ünnepelt egy cserediák barát, a haverjai szintén itt élő spanyolok és latinok. Na szóval, ez a magyar lány mondta hogy lazuljak be, jó lesz. Megértem, hogy nem ez volt a szándék, de ha épp nincs mondanivalóm, vagy elgondolkodom, az nem baj.
2022. márc. 7. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!