Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van-e olyan ország, vallás,...

Van-e olyan ország, vallás, kultúra, bármi, ahol szokás az étkezések végén meghagyni egy keveset az ételből?

Figyelt kérdés

Tehát 2-3 kanállal meghagyni az ételből étkezésekkor.

Ami amúgy simán belefér az emberbe, még akkor is ha tele van.



2022. márc. 7. 21:50
 1/7 anonim válasza:
100%
Kínában van ilyen szokás ha jól tudom. Ha megeszel mindent a tányérról, azt sugallod vele hogy nem kaptál elég ételt.
2022. márc. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Étteremben, vendégségben tudtommal itt is.
2022. márc. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Bár vendégségben nem biztos...
2022. márc. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, étteremben nálunk is az az illem, hogy hagyunk 1-2 falatot.

Már, aki fontosnak tartja.

2022. márc. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Kifizettem az ételt, miért kellene meghagyni a tányéron?:D
2022. márc. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5 Nem kell, csak van egy ilyen hülye illemszabály, ha jól tudom, bár régen olvastam ilyesmit.
2022. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

Az illemszabályok nem mindig a logikát követik. Pl. étteremben nem illik hangosan fingani, pedig az a természetes bélműködéstől van, és nem is tudod sokáig visszatartani.

Ennek a pár falat meghagyásának annyi logikája azért van, hogy azt jelzed az étel meghagyásával, hogy úriember vagy, aki bármikor annyit eszik, amennyit akar, nem valami éhenkórász, aki már két napja nem jutott ételhez.

A borravaló is eredetileg abból alakult ki, hogy az ember el akarja hitetni a pincérrel, hogy neki nem számít a pénz, és a szegény szolgának lök pár forintot.

Nézd meg a szakácsversenyeket, ott eleve falatos adagokat tálalnak. Mivel ott - elvileg - olyan szakácsok versenyeznek, akik nagyon gazdag úriembereknek főznek, azok pedig nem zabálnak, mert nem fáradtak el a fizikai munkában, hanem csak az ízek kedvéért esznek.

2022. márc. 18. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!