Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor szokas borravalót adni?...

Mikor szokas borravalót adni? Kellett volna borravalot adnom?

Figyelt kérdés

Általában mindig szoktam borravalót adni ettermekben, a pizzafutarnak stb.


Rendeltem egy mosógépet, amit ma hoztak ki. Nem tudom hogy kellett volna adnom borravalót vagy nem. Felhoztak a masodik emeletre. A szolgaltatasban benne volt hogy elviszik a regi gepet is de azt nem vittek el. Az nem az o dolguk. Illetve elég lekezelő stilusa volt az egyik sracnak.

Igy hat nem adtam nekik borravalót. Normal esetben kellett volna borravalot adni nekik vagy nem?

Van aki azt mondja ez a munkajuk. De erre azt mondom h a pincereknek is mégis kapnak borravalót.



2022. ápr. 21. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

Én adtam volna, főleg, hogy fel is hozták.

Ha az egyik kicsit flegma, akkor a másiknak a kezébe adom.

2022. ápr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
A szállítási díjban benne van a felhozás is. Nekik az a fizetett munkájuk, nem diákok jövedelemkiegészítésképp. A régit kötelesek lettek volna elvinni, semmiképp nem érdemelnek borravalót.
2022. ápr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Normális esetben adtam volna.

Ebben a konkrét esetben azt mondtam volna, várjanak, telefonálok a cégnek (vagy hívja fel ő, beszélni akarok vele), ha arra sem viszik el és nem várnak (telefonálnak), akkor utólagos panasztétel.

Ha a szolgáltatás elvileg tartalmazza a régi elvitelét, akkor el kell vinniük, nincs olyan, hogy "nem az ő dolguk", mert igenis az. Mert most hogy szabadulsz meg a régitől??? Vesződség, meg pénz is.

2022. ápr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Még azt se csinálták meg, ami benne volt a szolgáltatásban... Még rendesen sem fizettem volna, amíg nem viszik el a régit, nemhogy borravalót adjak!
2022. ápr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!