Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak én látom úgy,hogy a...

Csak én látom úgy,hogy a tizenéves generáció meglehetősen pimasz?

Figyelt kérdés

13-18éves korig, fiúk/lányok egyaránt. Az alapvető illemszabályokkal sincsenek tisztában, köszönés nélkül bemennek a boltba és hidegvérrel letegezik az 50éves eladót, majd szintén köszönés nélkül távoznak. És ezek nem ám cigánypurdék,hanem jól öltözött magyar gyerekek. Tegnap is felhúzott egy 16év körüli ismeretlen srác azzal,hogy csak úgy felült az utcán parkoló motoromra,majd mikor ráfömedtem csak annyit válaszolt, hogy "nyugi öreg, nem eszem meg!"


31éves vagyok, persze az én gyerekkoromban sem volt mindenki szent, de egyetlen emlékem sincs arról, hogy bármelyik barátom ehhez hasonlóan viselkedett volna. Ugyanebben a városban nőttem fel, és most olyan,mintha egy teljesen más kultúrájú országban lennék.



2022. máj. 1. 20:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én boomerként (38) azt kell, hogy mondjam, hogy a velem egyidőseket, ill. nálam öregebbeket is kőbunkónak látom. Ha bemennek valahova, nem tudnak köszönni, a boltban úgy szól az eladóhoz, hogy "LESZ egy cigi/csirkefarhát/akármi, ilyenkor legszívesebben megmondanám neki, hogy lesz ám a .... anyucid, az lesz. Olyat, hogy kérek szépen, köszönöm szépen, jó napot, viszlát általában a saját számból szoktam hallani. Egyszerűen bunkók az emberek, mindegy, hány évesek, most ezért kár a fiatalokat ekézni. Zombik meg minden, de ilyen téren semmivel sem rosszabbak. Ezt látják a szüleiktől is.
2022. máj. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Mindenki ezt mondja. Már Máttyás király idején is azon nyavalyogtak a felnőttek, hogy a fiatalok nem tudnak viselkedni. Egyébként én is harmincas vagyok és igenis voltak a mi időnkben is kultúrálatlan barmok.
2022. máj. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

12 éve is pont ugyanilyen kérdéseket láttam. Chill dude, nothing's new...


Ha te magázól, te vagy tiszteletlen. Aki magáz, az nem tiszteli a másikat.


Ezen kívül, egyet értünk.

2022. máj. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ránk is ezt mondták. A mai fiatalok .... 😁
2022. máj. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Itt azért több dolog is van.

1: Valóban nem nevelik őket. Téged se nagyon neveltek, őket nem egyáltalán nem. Ez sajnos részben szándékos.

2: A fiatalság mindig is arról szólt, hogy feszegetni kell a határokat. Ez volt már az ősembernél is, ezért fejlődtünk. Ha mindig is csak azt csinálnád, amit a szüleidtől tanultál, soha nem lenne semmiféle fejlődés.

3: Ez viszont azzal jár, hogy hogy az ifjakban tényleg kevés a tisztelet. De nyugi: ha felnőnek, azért ez változhat. Addigra jó esetben megkomolyodnak.

2022. máj. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon szabadjára engedték magukat. Az öltözködés is megér egy misét (ugyanaz a gyűrödt nadrág, lányoknál a széles nadrág és a fehér sportcipő). Tolakszanak, nem térnek ki, ha szembe jönnek.


27 éves vagyok, én az én tinikorom elején az emo-korszak hódított, a legtöbb lánynak tépett volt a haja. Akkoriban is voltak vagánykodások, de nem ilyen mértékben, mint most. Kedvesség azért nagyobb részben volt.


Azt hiszik, mindent lehet. Full hangerőn nyomatják a zenét a 100 ezres JBL hangfalukon.

Én is azt gondolom, hogy sokan a szüleiktől látják az udvariatlan viselkedést, főleg, ha veszekednek is egymással.

2022. máj. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Haggyad már ugyan ez volt az én gyerekkoromban is.
2022. máj. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azért az mégsem igazság, hogy éngem annó ezért szájbavágtak volna, mostmeg felnőttként tűrni kell ha egy takony megaláz.
2022. máj. 2. 14:23
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Most is sokakat szájba vágnak.

És akkor se vertek mindenkit.

2022. máj. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

#8 énmeg a tanárt vágtam szájba. Komolyan le se sza@rtuk az idősebbeket.



Megmerem kockáztatni hogy mi rosszabbak voltunk. Csak mi kaptunk is érte. Lehet hogy ez b@ssza a csőrödet.

2022. máj. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!