Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetési etikett: A megjelente...

Temetési etikett: A megjelentekkel illik pár szót váltani a temetés előtt és után a közeli rokonoknak? Miről illik beszélni?

Figyelt kérdés

Temetés végén a résztvevők elhunyt barátai automatikusan odajönnek részvétet nyilvánítani a közeli rokonokhoz, vagy ez nem megszokott dolog?


Rég látott rokonokat illik elhívni beülni utána valahová egy beszélgetésre? Vagy ez nem elvárás? Ha van olyan rokon akit viszont nem hívnál el szívesen akkor azt hogyan intéznéd?


Tudom sok kérdés.. de szerencsére nem vagyok járatos ezekben.



2022. máj. 4. 18:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%

A résztvevők elhunyt barátai már nem mennek sehova.


Az ismerősök részvétet nyilvánítanak a temetés után, a messziről érkező rokont illik megebédeltetni, esetleg elszállásolni.

2022. máj. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Akkor szerettünk volna a torra hívni, annak szóltunk a temetés után. Akkor nem, annak nem szóltunk..
2022. máj. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%

Felén úgy szokás, hogy a gyászoló család kicsit hamarabb érkezik és amikor a többiek jönnek, akkor odamennek a családhoz egy gyors köszönésre, részvétnyilvánításra. A temetés után a sírnál is részvétnyilvánítás, aztán mennek haza. Ha tart a család utána tort akkor azt előre is meg lehet beszélni, egy gyors telefon, vagy üzenet, hogy xy helyen a temetés után várják őket a torra. Vagy ha valaki olyan eljön akire nem számítottál, de örülsz neki, akkor ott személyesen is nyugodtan meg lehet hívni.

De persze máshol lehetnek mások a szokások.

2022. máj. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
60%
Nekem akkora gyomorgörcsöm volt, hogy meg kell etetni ezeket az embereket életem legszarabb napján, de apukám mondta, hogy dehogy kell.
2022. máj. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%
4, ezt a részét én sem értettem soha. Főleg, hogy az egyik rokon konkrétan zabált mint egy disznó. Undorító volt látni. Nekem egy falat nem ment le a torkomon.
2022. máj. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

Általában szoktak tort tartani a temetés után, ez család és egyénfüggő, hogy valami sima kis állófogadás "szárazeledellel", vagy tényleg étkezés. Ezt általában előre megbeszélik a hozzátartozókkal, barátokkal.

Részvétnyilvánítás meg a család igényei alapján van, van, ahol kijelentik előre, hogy nem szeretnének, ott értelemszerűen bunkóságnak számít mégiscsak sorbaállni részvétetnyilvánítani. Közeli ismerősök már a temetés előtt oda szoktak menni a gyászoló családhoz, de általában maga a részvétnyilvánítás (a "szertartásos"), a temetés után van.

2022. máj. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
78%

5, te nem érted, más meg igen.

Hozzánk több száz km-ről is jött rokon, ráadásul nekem kimondottan jót tett, hogy emberek közt vagyok, akik pont azt a veszteséget élik át, amit én. Jó volt hallani apuról olyan történeteket, amiket nem ismertem még. Sírtam egyedül eleget előtte meg utána.

2022. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
88%

Felénk szokás, hogy a temetés után még a sírnál a nagyközönség szépen sorba áll személyesen részvétet nyilvánítani a szűkebb családnak. Innentől kezdve csak azt tudom, hogy mi hogyan csináltuk apám temetésén: akinek úgy gondoltuk, annak mondtuk, hogy maradjon még, szeretnénk megvendégelni egy uzsonnára (szendvicsekkel, pogácsával, ilyesmivel készültünk), majd együtt lesétálunk hozzánk, két saroknyira laktunk akkoriban a temetőtől.

Mondjuk például nagybátyámnak nem mondtuk, mert nyilvánvaló volt nekünk, hogy ő is átjön, szerencsére neki is egyértelmű volt a dolog.

2022. máj. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
80%
Semmiről nem kell beszélni, ez nem traccsparti, a halott rokonai maguknál se lesznek, marhára nem fog nekik hiányozni a jópofizás. Őszinte részvétem és kész.
2022. máj. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%
A temetés előtt csak a rokonokkal és a pappal beszeltem. A temetés után jöttek a reszvetnyilvanitasok, pár mondatban. Mivel a temetés nem a mostani lakóhelyünk közelében történt, tor szoba sem került. Az utolsó rokon távozása után meg egy órát sétáltam a temetőben, visszamentem meg egyedül a sírhoz, aztán hazajöttem. Én is csak a kocsiban ettem pár falatot.
2022. máj. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!