Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki letegez engem, akit...

Ha valaki letegez engem, akit én magamtól nem tegeznék, az azt jelenti, hogy visszategezhetem? (37 éves férfi vagyok.)

Figyelt kérdés

Akár egy felnőtt nőt, vagy idősebb férfit, vagy magasabb rangú személyt is?

Hozzáteszem, engem nem zavar, ha valaki akár ismeretlenként is letegez, mert az azt jelenti, hogy nem nézek ki idősnek, vagy akár még annyinak sem, mint amennyi vagyok. :)



2022. máj. 9. 23:23
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
30 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Azért egy 80 évest ne tegezz vissza.
2022. máj. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem feltétlenül.
2022. máj. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Alaovetően igen. Kivéve, ahogy előttem írták, ha már legalább 80 éves az illető.
2022. máj. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Nincs életkori megkötés... ha letegeznek, te visszategezhetsz, mert elsősorban a másik fél sértette meg az illemszabályt azzal, hogy az engedélyed nélkül tegező hangnemben szólt hozzád.
2022. máj. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Jóval idősebbet nem tegeznék vissza, amíg nem mondja.

Rangban feletted állóval meg érdemes vigyázni, nehogy baj legyen belőle-.

2022. máj. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Néhány kivételtől eltekintve udvariatlanság egy felnőtt embert ismeretlenül tegezni (ilyen kivétel például, ha egy újraélesztés során idegen emberek dolgoznak együtt, mert tegeződve gyorsabb és hatékonyabb a kommunikáció). Az alaphelyzet tehát az, hogy a másik megsértett egy határt. Hogy mit kezdek ezzel, az több dologtól függ (mi a valószínű oka a viselkedésének, illetve függő viszonyban vagyok-e). Egy értelmi fogyatékosnak nem szólnék vissza ilyenért, hanem én is tegezném. Egy idegennek a buszmegállóban elmondanám, hogy nem őriztünk együtt malacokat. A főnökömnél finoman visszakérdeznék, hogy akkor most tegező viszonyban vagyunk-e.
2022. máj. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Én 30 évesen bárkit letegezek ha engem letegez legyen az 90 éves vagy 20. Felnőttként úgy érzem ha ő nem veszi azt figyelembe hogy én mit gondolok e téren, kb letojja a véleményem, gyereknek néz akkor nekem miért is kellene őt magáznom?


Kivéve persze a hívatalos személyeket, bár ők meg még sosem tegeztek le.

2022. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

A barátnőd anyját ne tegezd vissza, akkor se, ha csak 50 éves.

Vagy egy közösségben a nagy tekintélyű idősebb embert sem.

2022. máj. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Ha agg korú, akkor is tegezheted, de a tiszteletet meg kell adnod: Sándor bátyám.
2022. máj. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!