Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kulturálatlanságra vall, ha...

Kulturálatlanságra vall, ha valaki rengetegszer káromkodik?

Figyelt kérdés

Tehát, ami a káromkodás jelentése: meglepettségében, dühében, örömében, unalmában, türelmetlenségében, bánatában szent dolgokat káromol. Folyamatosan úgy mondja Isten, Jézus, Mária stb. nevét, hogy nyilván nem imádkozik, hanem így vezeti le az érzelmi hullámot. Ha valamire dühös, azt mondja, hogy akkor is Istent káromolja stb. Az egyik tanárom folyton ilyeneket mondogat, ma is sokszor hallottuk az egyik barátommal. Nem akarok senkit sem kioktatni, de nekem valahogy szúrja a fülem.


Kulturálatlanság, vagy csak a csúnya beszéd számít annak?



2022. jún. 9. 14:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem igen, kultúrálatlanság
2022. jún. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
van az a szint amikor mar kulturalatlansag, duhkezelesi problemak, stb. de egy kur-vaelet teljesen oke mikor beutod a kislabujjadat az asztal lababa.
2022. jún. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Tanár szájából hallva ilyen beszédet, az már meghaladja a kultúrálatlanság fogalmát is!
2022. jún. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#2.

Az mióta káromkodás?


Káromkodásnak azt nevezzük, amikor valaki szent dolgokat aláz szavakkal. Amit te írtál az csúnya beszéd. Káromkodásról, vagy káromlásról akkor beszélhetünk, ha szent dolgokkal kapcsolatos. Sőt, az is káromkodás, ha csak úgy vallási fogalmak (pl.: Isten vagy vallási személyek) neveit mondod mélyebb tartalom nélkül, úgy, hogy nem is arra gondolsz, amit mondasz. Ilyen az is, amikor valaki unatkozva, vagy épp feszülten várja a buszt, és közben Istent szólítgatja. Az is ilyen, amikor valakire azt kívánod, hogy sújtson le az Isten.

2022. jún. 9. 15:04
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

"Káromkodásnak azt nevezzük, amikor valaki szent dolgokat aláz szavakkal"

miota? nem is vallas kategoriaban vagyunk

2022. jún. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tehát az is káromkodás, ha valaki indulatszóként használja Isten nevét, vagy vallási személyek nevét.
2022. jún. 9. 15:05
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
30 even keresztul nem tettem kulonbseget a karomkodas es a csunya szavak hasznalata kozott, nem is ertem mi ertelme lenne
2022. jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#5.

Már az ókor óta káromlásnak ezt nevezik.


[link]


A modern ember szereti a csúnya beszédre is azt mondani, hogy káromkodás, mert régen a káromkodást nagyon megvetették, és ezzel akarták az adott emberek jelezni, hogy ők a csúnya szavakat is ugyanennyire megvetik.

2022. jún. 9. 15:09
 9/15 A kérdező kommentje:

#7.

Más a tartalma eredeti jelentésében.

2022. jún. 9. 15:10
 10/15 anonim ***** válasza:
ok, nekem ugyanaz a ketto. persze tanarnak nem kene pont a diakok elott muvelnie, de most az hogy beleveszi isten nevet vagy nem, engem szemely szerint hidegen hagy
2022. jún. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!