Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valakit magam elé engedek,...

Ha valakit magam elé engedek, akkor nekem a helyére kell állnom?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy igen, hiszen így korrekt, mert akkor nincs az, hogy mindenki egyel hátrébb kerül a sorban. Egy illető szerint bárkit maga elé engedhet, ettől ő még maradhat a helyén, de mást már nem illik maga elé engednie, hiszen már eljátszotta azt a kártyát. Kinek van igaza?

2022. jún. 10. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Én akkor engedek magam elé bárkit, ha mögöttem nem áll senki, mert más idejével nem játszhatom, lehet siet valahova.

Vagy ha mégis nagyon siet valaki, akkor beengedem a helyemre én meg beállok a sor végére (de csak ha ráérek).

Képzeld el, ha te vagy a sor végén, ahol öten vannak előtted, és mind az öt beenged egy embert, máris tizen lesznek. És ha az új öt is beenged csak egyet-egyet, abból a sorból nyugdíjaznak.

Szóval neked adok igazat.

2022. jún. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%
Ha valakit MAGAD ELÉ engedsz, akkor elötted áll be a sorba, te meg mögötte leszel
2022. jún. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 Nagyon vicces belekötni a nyelvtanba az illem és etikett témakörben... De hogy válaszoljak is, valós szituációban nem kezdesz el ordibálni, hogy "hölgyem, jöjjön ide, MAGAM ELÉ engedem be!", hanem csak annyit mondasz, hogy "hölgyem, jöjjön csak nyugodtan" vagy hasonlót.
2022. jún. 11. 16:00
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

A 2-es vagyok és NEM a nyelvtanra vonatkozott a válaszom, hanem a kérdésedre!

NEM helycseréröl van szó ilyen esetben, hanem simán CSAK ANNYI, hogy te (meg mindenki, ami mögötted áll) eggyel hátrébb kerülsz a sorban, mert elöre engedtél egy embert.

2022. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Éppen ez az, hogy szerintem ilyenkor illik helycsereként gondolni az előreengedésre, mert ha nem így van, akkor az van, amit az #1 is írt, hogy mindenki magad elé egy embert, aztán a végén mindenki rosszul jön ki belőle, csak az nem, akit előre engedtek.
2022. jún. 11. 21:50
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem szituációfüggő.

Autóval ha valaki be akar sorolni a sávodba vagy alárendelt útról/parkolóból rá akar hajtani az útra, furcsa lenne, ha elvárnák tőled, hogy térj le az útról. Szerintem itt elfogadják az emberek, hogy hátrébb kerülnek, cserébe számíthatnak arra, hogy ha ők kerülnek ilyen helyzetbe, őket is be fogják engedni.

Gyalogosan könnyebben kivitelezhető lenne, de ott meg maga a szituáció nehezen elképzelhető, hogy honnan és miért akar a sorba állni, sokat előzve. Pl pénztárnál ha a mögöttem jövő csak egy dolgot akar venni, nekem meg tele van a kosaram, akkor elém engedem. De nem fogom nézni, hogy hárommal mögöttem mi van és nem fogok odakiabálni, hogy jöjjön be elém.

2022. jún. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

5-ös: éppen hogy hülyeség, mert ha elöre enged valaki mást, akinek 1-2 valamije van csak, az a többieket semmivel sem lassítja, mire te, aki beengedted, kipakolod a cuccaidat a szalagra, az elöreengedett addigra böven végez, azaz sem te, sem a mögötted lévök nem vesztenek idöt, csak aki elöbbre került, annak nem kell végigvárnia mindenkit.

Ez ugyanaz az eset, amit a 6-osírt az autókkal kapcsolatban, ha valakit beengedsz a sorba, akkor neked nem kell (nem is lehetséges) hátramenni.

Egyébként külföldön (nyugatabbra!) teljesen megszokott, hogy pár valamivel elöreengednek valakit, söt többször láttam olyat, hogy vakait egymás után 5-6 ember is beengedett, és a sor ettöl egyáltalán nem lett lassabb!

2022. jún. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem én vagyok az utolsó a sorban, akkor csak nagyon indokolt esetben szoktam magam elé bárkit beengedni (például amikor látom, hogy nagyon idős ember egy szem valamivel a kezében vár a teli bevásárlókocsik között), és hátrakérdezek, hogy nem gond-e valakinek.
2022. aug. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!