Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Budapesti társasházban kicsit...

Budapesti társasházban kicsit illetlenség a folyosón kiteregetni?

Figyelt kérdés

Adott egy budai régi 4 emeletes társasház.Csendes,tiszta,sok virággal,kinti növényekkel.Vannak az egyik lakásban fiatalabb pasikból álló bérlők,rendesek,meg minden,de állandóan az a szokásuk,hogy mosás után mindenüket kiteszik szárítóstól,meg a függő folyosó korlátjára teregetnek.

Nem csak az én meglátásom,más is megjegyezte,hogy ez nem egy falusi porta,a lakók nem arra akarnak hazaérni,hogy férfi alsónadrágokat látványa fogadja őket a folyosón,sokszor a szél elfújja mindenfelé a gatyákat meg zoknikat,stb.

Miért nem tudnak bent a lakásban teregetni.Nekem eszembe sem jutna még egy pólót is kitenni.

Kicsit tapintatlanság,ja meg este kiteszik a szemetet persze zsákban,hogy majd reggel leviszik.Más meg este kerülgesse a szemeteszsák látványát...



2022. jún. 30. 07:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Igazad van, engem is mindig lesokkol az alsógatyák látványa.

Volt amikor pszichológushoz is kellett járnom miatta.

2022. jún. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Igen.

Mondd meg nekik, hogy létezik korlátra szerelhető teregető, vegyenek.

2022. jún. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem illetlenség, de ha zavar benneteket, szóljatok nekik. Én csak akkor tenném szóvá, ha nem férnék el tőle.

Nekem talán egy kicsit még tetszene is ez a nápolyi feeling. :)

A szemét más kérdés, így nyáron lehet, hogy szaga van, az tényleg zavaró lehet, de a megoldás ugyanaz: szólni kell miatta.

2022. jún. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Társasházban lakóként azt mondom, hogy illetlenség. Senki alsóneműjét nem akarom nézegetni, oldja meg a lakáson belül.
2022. jún. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem illetlenség. Bunkóság.
2022. jún. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk is kitereget két lány lakó, de abszolút nem zavar senkit. Ők kinyithato szárítóra teszik ki, szóval nem is látszik mi van a száríton. Gondolom közepén vannak bugyik is, de mi csak a szélén lévő törülközőt látjuk.


Néha nagy ritkán ágyneműt is teregetnek ki.


A napon pillanatok alatt megszarad minden, a lakásban nehezebben, plusz kerulgeted a szárítót is.


Nekem van saját teraszom, legfelül lakom, nem lát ide senki. Én is csak kint szaritok télen nyáron, nagyon finom friss illata marad mindennek.

2022. jún. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6.vagyok. Az lemaradt, hogy a kitett szárító ok sztem, de a korlátra teregetes meg a látható gatyák, plusz a szemét nem az.


Szemetet tárolják az ajtón belül, amíg le nem viszik, korlátra pedig ne teregessenek. Szóljon nekik a közös képviselő.

2022. jún. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

A folyosó tűzvédelmi menekülőútvonal, nem lehet mindent kipakolni oda még ideiglenesen sem:

"Az épületek menekülési útvonalain éghető anyagú installációk,dekorációk, szőnyegek, falikárpitok, továbbá egyéb éghető anyagoknak az elhelyezéssel érintett fal-vagy a padló felületének 15%-ánál nagyobb mértékű részét borító elhelyezése"

2022. jún. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Néhány szempont.

Törvényi: A közösségi tér a közösségé, tehát a használatához engedély kell. A saját tulajdonban sem lehet bármit csinálni, mert az a falakig tart. Tehát látvány, hang, onnan is számít. Mindezeket vagy szabályozza az SZMSZ vagy nem. Ha igen, az azt jelenti, gondolnak ilyesmire a tulajdonosok, tehát könnyebb intézkedni. Ha nem, akkor bizony nehéz.

Morális, közösségi: Az emberek nagyon különbözők, nemcsak szokásokban, de egymás megértésében is. És lehetséges, hogy valakinek zavaró olyasmi, ami másnak nem. Ilyenkor egy lehetőség a megbeszélés. Mivel ellentétes szempontú emberhez közelítünk, hangsúlyozni érdemes, hogy elfogadjuk, megértjük, csak bennünket is zavarhatnak dolgok. Érdemes konstruktív javaslatokkal érkezni. És ha lehet, többségi véleménnyel. Mer társasházban mindig az történik, amit a többség elfogad. Mindegy, hogy tevőlegesen vagy közömbösségből (utóbbi egyre jellemzőbb, ezért a manipulátoroknak egyre könnyebb a dolguk).


Azt kell alapvetően szem előtt tartani, hogy valaki nem akar valamit, amit a másik akar. Eredmény akkor lesz, ha az illetőt így vagy úgy meg lehet győzni a változtatásról. Ehhez nem árt tudni, az illető számára mi számít erősen meggyőzőnek.

Ezen kívül marad az örökös harc, ami a döntő többségnek rossz, és egyre rosszabb.

2022. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Szokásban áll kiteregetni gangra olykor lepedőket, takarókat, egy-egy pulóvert "zárkózottabb viselkedésű" előkelőbb negyedekben is... na de rendszeresen kilógatni közszemlére a bugyogókat meg a többit, az olyasfajta alpáriság, amivel az illető önmaga kultúráját minősíti.

De rá lehet ám erre a "magánélet kiteregetésre" faragni, mert akad ilyen helyen szintén nem éppen polgári neveltetésű személy, aki majd felordít ilyeneket, hogy:

"Ne ide csöpögtesd a gatyád levét, mert csúszok el a gangon!"

"Mozog az egész födém! Ha még egyszer csendespihenő időben mosnak, kihívom a rendőrséget!"

"Már megint ment a mosógép a ház bejövő vízóráján és énrám fogják szétosztani?!"

"Nem kell ám annyit mosni! El kell verni a gyereket, és akkor nem piszkolja össze magát!"

Még egyszer leveri a muskátlim virágát a potyogó gatyája, indulok a főbérlőjéhez. Már megadta nekem a házfelügyelet a címét. Felírtam."

Kapnának egy ilyet felordítozót maguk alá, leszoknának a teregetésről.

2022. jún. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!