Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mobiltelefonba akkor is illik...

Mobiltelefonba akkor is illik bemutatkozni, amikor a hívott félnek kiírja a nevemet és a számomat és már eleve a nevemen köszöntve veszik fel a telefont?

Figyelt kérdés
2008. jan. 2. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a neveden szólít, akkor felesleges bemutatkozni de köszönni kötelező. :) Más esetben kötelező bemutatkozni és köszönni, akkor is ha azt gondolod, hogy tudja ki vagy.

A hívást az illem szerint az fejezheti be aki a hívó. (természetesen ez feltételezi, hogy a hívó elég kultúrált ahhoz, hogy tudja... illetlenség felesleges fecsegéssel feltartani a másikat) Váratlan szétkapcsolás esetén is a hívónak kell újrahívnia. Ezt jó lenne, ha tudnák az emberek. :))

2008. jan. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%

minden esetben történhetnek félreértések. had írjak példákat:

pl. 2 hasonló név is van a telójában.

új kártyája van és nemtudja a számod

neked van új számod de nemadtad meg neki

véletlenül kitörölte a számodat

rossz szám volt neki megadva

véletlenül inkongnitóban hívod fel


és akkor egyből egy tapló paraszt vagy, mert nemmutatkoztál be. szerintem ezentúl vedd a fáradtságot!

2008. jan. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Szia .Én mindig úgy szólok bele ha hívok valakit:Helló yx vagyok.....!szerintem így etikus!Ha levelet küldesz arra is írsz feladót, annak ellenére hogy a levelet is aláírod.
2008. máj. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a neveden szólítva veszi fel akkor egyenesen nevetséges hatást kelt. Szerintem ha mindennap vagy legalábbis gyakran találkoztok és kiírja a neved, akkor szükségtelen.
2008. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!