Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Emeletes/panel/társasházban...

Emeletes/panel/társasházban mennyire figyeltek arra, hogy este nem indítjátok el a mosást?

Figyelt kérdés
Én mindig úgy időzítem, hogy mindennel együtt legkésőbb este 8-ig kész legyen. Két év alatt talán egyszer fordult elő, hogy hétvégén 22 órakor még hangosan centrifugázott. Most lenne először, hogy tényleg nagyon fontos lenne holnapra a ruha, de nagyon későn érek haza mosni. A szomszédban idősek és babák is vannak. Nagyon taplóság éjszaka mosást indítani péntek este, vagy túlagyalom?

2022. júl. 1. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyenkor már nem az.Mi amíg panelba laktunk,szombaton vagy vasárnap mostunk.
2022. júl. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
59%
Én akkor indítom el, amikor eszembe jut.
2022. júl. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam ilyenkor mosni.
2022. júl. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

" Most lenne először, hogy tényleg nagyon fontos lenne holnapra a ruha, de nagyon későn érek haza mosni. "

Mosd ki kezzel. Csendes is, gyorsabb is mint geppel, olcsobb is, szoval csak elonyei vannak.

2022. júl. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Este már nem indítjuk.

Csináld meg délelőtt, 1 óra alatt megszárad.

2022. júl. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
74%
Hmm, most hogy mondod, mindjárt beindítom
2022. júl. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Én mindig úgy szoktam mosni, hogy beidőzítem, hogy hajnalban kezdje el a mosást, ameddigre felkelek, pont elkészül. A legtöbb újabb típusú mosógépen van ilyen időzítő. Úgy gondolom, ha az emberek már elaludtak, nem ébrednek fel a centrifugára, ez az elalvás fázisában zavaró inkább. A gyakorlat úgy tűnik engem igazol, kérdeztem a szomszédaimat, hogy nem-e zavarja őket, és azt mondták, soha nem hallották.

Amúgy szerintem egyszer belefér. Nyilván ha rendszeresen zajongsz hétvégén/este, az bunkóság, de mindenki kerülhet olyan helyzetbe, hogy kivételesen ki kell mosni késő este, vagy össze kell porszívózni vasárnap délután. Szóval ütvefúróval ne mahinálj, de egy mosás kivételesen belefér.

2022. júl. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Isti22 ***** válasza:

Igen, nálunk benne van a házirendben is, hogy túl korán és túl későn ne használjunk ilyen háztartási eszközöket, de én is úgy vagyok vele, mint 7-es, egyszer-egyszer belefér, ha muszáj.


De azért alapvetően a szomszédoktól függ, mert van, aki nem tűri az ilyet.

2022. júl. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fél 10-re érek haza munkából. Egy normál programot még simán elindíthat az ember felőlem. Nem kell állandóan a pacsirtáknak alárendelni mindent.
2022. júl. 4. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem mostam este 6 után, de feljött a szomszéd hogy túl hangosan járok, na azóta este 11kor mosok had örüljön a hülye.
2022. júl. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!