Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem szólítják a nőt is...

Miért nem szólítják a nőt is fiatalembernek? Hisz ő is ember, és ha fiatal, akkor ő is fiatalember.

Figyelt kérdés
Már régóta foglalkoztat ez a rejtély, nem értem ezt!Jó lenne ha valaki részletesen, legalább 4 mondatban elmagyarázná!
2010. szept. 21. 13:04
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
43%
Mert régebben csak a férfi számított igazi embernek és ez minden nyelvben így megragadt . A nyelv lassan formálódik és ez még jó sokáig nem is fog (sztem értelmetlen is ezen változtatni)
2010. szept. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
38%

Nem szóllítsák, hanem szólítják!


Férfi=ember

Nő=hölgy


Érted??

2010. szept. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
48%
nem szóltsák, hanem szólítják. és a férfi számitott embernek régen, mert ő kereste a pénz, ő tartotta el a házat, ő tanulhatott. a nő meg hölgy maradt. kész. ennyire egyszerű.
2010. szept. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
(A gyengébbek kedvéért) A 2. választ adónak mondom, hogy tanultam nyelvtant, nem azt kérdeztem hogy a férfit embernek szóllítják-e, a nőt meg hölgynek-e, hanem azt, hogy MIÉRT! A miérten van a hangsúly érted? Gondolom fiú vagy és azért nem érted.
2010. szept. 21. 13:16
 5/46 anonim ***** válasza:
45%

"legalább 4 mondatban elmagyarázná!"


Wow!

2010. szept. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
75%

Te is végtelenül értelmes vagy, kérdező... Ordenáré a stílusod, és azt sem veszed észre, hogy már megkaptad a választ.


De ha nehéz értelmezned, akkor tessék, újra: egyszerűen ezek a kifejezések így alakultak ki az idők során, és minden nyelvi változás kialakulása, elterjedése és rögzülése időbe telik. Egyelőre ott tartunk, hogy a fiatalember az definíció szerint férfi/fiú - annak ellenére is, hogy tényszerűen nézve persze természetesen ember a nő is. Lehet, hogy később majd tovább módosul a nyelv, és már nőre is vonatkozni fog, de egyelőre nem járunk még ott.


Székelyéknél pl. még jobban megmaradt a régies forma, ha nem tévedek, ott pl. nem is igen használják a "férfi" szót, csak az "ember"-t. Egy dolog, hogy a közgondolkodás időközben változott, de ezt a nyelv csak lassabban tudja követni. Ennyi.


Most már érted?

2010. szept. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Igen, azt azért írtam hogy 4 mondatban, mert tudom hogy a gyerekek röviden válaszolnak, és én felnőtt véleményére vagyok csak kíváncsi, akik tudják hogy a részletes magyarázat nem 1-2 szóból áll. Gondolom az iskoládban a tanárnőd sem 1-2 szóban tanította meg neked a leckét. Muszály minden szavamba belekötni és lesni mibe lehetne piszkálni ahelyett hogy csak a kérdésre koncentrálnál?
2010. szept. 21. 13:35
 8/46 anonim ***** válasza:
21%
Ha 5 mondatba adom meg a valaszt az se lesz neked jo?
2010. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
29%

Esszét ne írjak neked erről ?

Mi a francnak 4 mondat , ha ilyen piszok egyszerü erre a magyarázat ?

24/f (tehát nem kisfiú)

u.i.: és aki úgy kérdez hogy "szóllítsák" (két "l" -lel és ts -sel:) az a kislány (és még finoman fogalmaztam)

2010. szept. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
63%
Muszáj*
2010. szept. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!