Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Svájcban ennyire megbíznak az...

Svájcban ennyire megbíznak az állampolgárokban, hogy a nagy üzletekben sincs biztonsági kamera?

Figyelt kérdés
Meglepő volt számomra, hogy Svájcvan a Lidlben nem figyel mindenhonnan kamera mint otthon.

2022. júl. 31. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki gazdag, az nem lop (boltban).
2022. júl. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem gazdag. Ne felejtsd, nem hozzád méri magát. Mindig a szem előtt levő hozzá hasonlókhoz méri magát. Svájcban tényleg nagyon sok joggal gazdagnak nevezhető ember él, de sokan keresnek "csak" 6-8000 frankot amit ha átszámítasz gazdagot kiálltasz, pedig ők magukat nem tartják gazdagnak, csak nincsenek olyan megélhetési gondjaik, mint nekünk. Tehát egy bolti lopás nem lendítené előre az életét egy picit sem, akkor meg minek. Inkább átmennek a franciákhoz vagy a németekhez vásarolni.

Egyébként olvastam már olyat, hogy évi 250 ezer frankot szakító exekutív bukott le mert elemelt valamit a boltból. Ott már valami más baj is lehet.

Egyébként tényleg nem szabad átszámítani ezeket a pénzeket. Nemrég Seattleben hallottam két faszi beszélgetett mellettem és az egyik váltig panaszkodott, hogy mennyire csóró, 5000 dolcsit fizet havonta gyerektartásra és nem tud beköltözni a városba mert egy egyhálószobás kislakás havonta 4 ezer dollár és arra már nem telik.

Szóval semmi értelme átszámolgatni. Persze jobban élnek mint mi, de ha legazdagozod, szemberöhög

2022. júl. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Ezért jó hogy Magyarországon élünk, innen nézve -hozzánk képest- kb mindenki gazdag.
2022. júl. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rengeteg a kelet európai vendégmunkás ellenük hogy védekeznek, ha nincsenek a boltokban kamerák?
2022. júl. 31. 15:11
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hogy a kelet európai vendégmunkás is sokat szenvedett azért hogy egyáltalán kaphasson ottartózkodásit, munkát meg lakást, és nem fogja kockára tenni azért hogy egy kis minimál extrához jusson. Ti. a legkisebb bűntett miatt is kitiltanak az országból, és a rendőrség nagyon hatékony és megvesztegethetetlen.


Amúgy a bolton kívül tartott cuccokat (tipikusan virágföld, virágok, kerti szirszarok, tüzifa stb) is kint szokták hagyni éjszakára/vasárnapra. Nincs se leláncolva, se bekamerázva, se elkerítve. Senkinek esze ágában nincs elvenni.


Amúgy ez helyi kultúra függvénye is ami ráragad az emberre, de nevezhetjük tömegpszichózisnak is ;)


Magamon is észreveszem. Svájcban betartok minden sebességkorlátot (akkor is ha pontosan tudom hol a traffipax), mindenkivel extra kedves vagyok, dícsérek, és mindenkiben megbízok, betartom a szabályokat és eszem ágában sincs kiskapukat keresni. Ugyanúgy ahogy mindenki körülöttem.


Ahogy belépek Pestre, gyorshajtok, nyomulok és "önző" vagyok, felveszem a fapofát, folyton nézem ki próbál atb.szni/lehúzni/magával szemben hátrányba tenni, keresem a kiskapukat és hogy a szabályok miért nem vonatkoznak rám, és persze mindenre panaszkodok. Ugyanúgy ahogy mindenki körülöttem...


Természetesen ez azért így nem igaz, mert aktív erőfeszítést teszek azért hogy ne legyek ilyen, de ha nem tennék, ez jön Magyarban zsigerből. Svájcban meg az.

2022. aug. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!