Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik olyat kérdezni, hogy...

Illik olyat kérdezni, hogy tegeződjünk vagy magázódjunk?

Figyelt kérdés
Mondja valaki erre azt, hogy magázódjunk? Szerintem ezt legfeljebb felajánlani illik nő/idősebb/rangosabb stb. részéről.

2022. aug. 6. 10:41
A kérdező szavazást indított:
Persze, nincs ezzel semmi gond
Nem illik/szerencsés
12 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

" Szerintem ezt legfeljebb felajánlani illik nő/idősebb/rangosabb stb. részéről."

Így van. Ha/amíg ez nem történt meg, addig alapértelmezésben magázd az illetőt.

Bár nyilván nem mindegy, hogy ki ő neked, milyen viszonyban vagytok.

2022. aug. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem én, általában.
2022. aug. 6. 12:40
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha nincs kifejezetten nagy különbség kor, rang szerint, akkor nyugodtan megkérezheted, hogy van-e kifogása az ellen, hogy tegezödjetek.

Az esetek 99%-ban azt fogod kapni válaszul hogy nem, szerinte is rendben van, de lesz, aki azt mondja, ö szivesebben marad a magázódás mellett. Ezt illik minden megjegyzés nélkül tudomásul venni.

2022. aug. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Nem lehet, hogy csak udvariasságból egyeznek bele? Mondjuk riporter és riportalany... Nem ismerik egymást, Nem is olyan fiatalok.
2022. aug. 6. 13:43
 5/7 anonim ***** válasza:

A 3-as vagyok, és 60 fölötti.

Nekem nem kellemetlen, ha tegezödünk fiatalabbakkal (söt a legtöbbször direkt megkérem öket), mert sokkal egyszerübb, közvetlenebb úgy beszélni egymással.

Meg mellesleg soha, de tényleg soha nem volt emiatt senki szemtelen velem, inkább az ellenkezöjét tapasztaltam eddig életem során. (Pedig egy kezemen meg tudom számolni, hány emberrel magázódóm, eltekintve a hivatalos helyektöl.)

Csak udvariasságból azonban nem egyeznék bele, ha pl a másik fél nem szimpatikus, akkor maradok a magázásnál.

A riporter-riportalany meg ezt elöre tisztázza a müsor elött, ez csak azért kerül bele, hogy a nézök meg legyenek nyugtatva, hogy nem önkényesen tegezte le az alanyt a riporter.

2022. aug. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5 Konkrétan a műsorban kérdezte az interjú elején, ezért tettem fel a kérdést.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2022. aug. 6. 18:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Értettem, hogy úgy gondoltad. De müsor elött a beszélgetés menetét átbeszélik - nem a konkrét kérdéseket-válaszokat -, de hogy kb milyen témákról lesz szó, illetve a tegezödést is elöre tisztázzák.
2022. aug. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!