Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik (folyton) megkérdezni...

Illik (folyton) megkérdezni (régebb óta) jegyben járó pártól, hogy mikor lesz már az esküvő?

Figyelt kérdés

2 éve járunk jegyben és nem szerveztünk semmit eddig. Csak a papírokat szeretnénk aláírni, nem terveztünk semmilyen lagzit, partit stb, nem a mi világunk. Papírt aláírni meg ráérünk, gyereket nem akarunk, támogatás nem kell, tök jól elvagyunk stb.


Több okból sem házasodtunk még össze, de a főbb oka az betegség. Nem akarom részletezni, és amikor rákérdeznek, hogy mikor lesz már az esküvő, akkor felforr bennem a víz, mert rengeteg egészségügyi és mentális problémánk adódott az elmúlt időszakban, ami magánügy. Szóval ha ezeken túl leszünk, összeházasodunk.


Közben az ismerősök, családtagok meg viccesen-cinikusan kérdezgetik, hogy egyáltalán összeházasodunk-e valaha, sürgetnek, poénkodnak, mintha bármi közük lenne hozzá.


Ez tényleg ennyire normális, hogy ezt kérdezgetik és én vagyok túlérzékeny?

Hogyan állítsam le őket, ha nem szeretném az egészségügyi gondjainkat kibeszélni?



2022. aug. 15. 03:53
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
96%
Egyszer_ megmondod nekik határozottan hogy majd ha elsz esküvő szólunk, addig ne kérdezgessétek ennyire.
2022. aug. 15. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim válasza:
44%

2 éve tétlenül vártok, a család számára ez fura lehet. A legtöbb esetben azért történik eljegyzés (veletek ellentétben), mert utána az esküvőt gyakorlatban is elkezdik szervezni. Poénkodni meg azért kezdenek valószínűleg, mert ennyi idő alatt elveszti a súlyát a téma. Én sem érteném, hogy jegyesek vagytok, de csak úgy vártok. Akkor minek hangzott ez a kérdés, ha nem léptek semmit? És még ki is kéritek magatoknak, ha a környezet rá mer kérdezni, hogy mi lesz ebből.

Annyi válasz bőven elég lenne, hogy két tanús lesz majd a hivatalban, csak egy aláírás lesz és kész.

És valószínűleg te vagy érzékeny a kérdésre, teljesen normális, hogy érdeklődnek.

2022. aug. 15. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:
"Akkor minek hangzott ez a kérdés, ha nem léptek semmit?" - te egyébként elolvastad a kérdést?? Egészségügyi problémával küzdünk. Nem tudunk esküvőt szervezni. Ezért.
2022. aug. 15. 04:12
 4/57 anonim válasza:
69%

Elolvastam és köszönöm, a reakciódból azt érzem, hogy nagyon ugrasz már mindenre. Én segítő szándékkal jeleztem, mi lehet mások fejében titeket kívülről látva.

A betegségekről tudnak azok, akik érdeklődnek nálad? Aki tud róla és minimális tapintat van benne, az nem zaklatna. Ha meg nem áruljátok el, csak vártok, akkor jogos a kétely a többiekben.

2022. aug. 15. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem akartok lagzit, meg felhajtást, miért nem mentek be 2 tanúval? Egy papír aláírása nem olyan dolog amit megakadályoz sok súlyos betegség. Kb 15 perc az egész folyamat. Az az igazság, hogy nem akarsz se te, se a párod házasodni, amire rájöttek a rokonok is, és te meg fel vagy bszódva a témán, mert tudod, hogy igazuk van. A kérdésben azt írod, nem kell lagzi, se semmi, de a kommentedben meg már nem tudtok esküvőt szervezni. Döntsd már el, mit akarsz!
2022. aug. 15. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit ellent mondasz magadnak egyébként.

Egy papír aláírásán nem kell szinte semmit sem szervezni, sima utcai cuccban be lehet sétálni a tanúkkal. Ha csak nem olyan durva betegség, ami 0-24 ágyhoz köt, akkor ez megoldható lett volna bármikor, és mivel ezek szerint a rokonok nem tudnak a betegségről, így feltételezhetően nem ilyesmiről van szó.

Nekem ebből az jön át, hogy valami a kapcsolatotokban nem oké, ami miatt nem meritek aláírni.

Alapvetően szerintem a ti dolgotok, és a te pártodon állok, hogy ilyennel abszolút békén kéne hagyniuk titeket, de tény, hogy az eljegyzés alapvetően a házassági szándékot jelöli. Manapság van ilyen "trend", hogy kvázi ajándékba adják karácsonyra, szülinapra az eljegyzést, aminek semmi értelme, mégis csinálják. (Mi több, tudok sajnos több olyat, aki a romokban lévő kapcsolatára gondolta, hogy jó válasz az eljegyzés. Nem is értem.) Szerintem nem én vagyok az egyedüli, aki a történetedet olvasva hasonlóan megfontolt emberekre asszociál.

2022. aug. 15. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
88%

Én a helyedben azt válaszolnám hogy már volt. 😂😂

Aztán had gondolkozzanak a hülye bunkók, hogy vajon miért nem lettek meghívva.

2022. aug. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:
Igen, bemenni aláírni a papírokat 15 perc, de ruhát is kell varratnunk, fotóst is szeretnénk és egy vacsorát a tanúknak és a szüleinknek. Valóban, meg lehetett volna csinálni, csak amikor az az ünnep otthon, hogy ma fel tudtál kelni és meg tudtad mosni a fogad, akkor nem ez lesz az elsődleges, akármilyen gyors és triviális mindez.
2022. aug. 15. 05:37
 9/57 anonim ***** válasza:
87%

"Csak a papírokat szeretnénk aláírni, nem terveztünk semmilyen lagzit, partit stb"


aztán meg


"ruhát is kell varratnunk, fotóst is szeretnénk és egy vacsorát a tanúknak és a szüleinknek"


Akkor mégiscsak kell az a lagzi. Attól, hogy szűkkörű... Nagy itt a mellébeszélés a részedről, kérdező.

2022. aug. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
90%

Nem, nem illik ilyet kérdezni, pláne rendszeresen.

Normális rokon ilyet max. egyszer kérdez. Az még nem gáz, de ezt gyakran kérdezgetni, hihetetlen bunkóság és a rokont minősíti az ilyen viselkedés.


Esküvő után meg, na mikor jön a BABA???


Soha nem állnak le ezek, az idióta fontoskodásukkal, azt remélve, mintha ők irányítanának bármit is.

2022. aug. 15. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!