Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 30 felettiek! Ti tegezitek...

30 felettiek! Ti tegezitek vagy magáttátok a veletek egykorú idegeneket?

Figyelt kérdés
Tehát, találkoztok, látjátok hogy full kortárs az illető, tegezéssel vagy magázódással indultok? Vagy ezt szituáció válogatja? Például a pizzafutárral nyélből tegeződtök, a hivatalban magázódtok, az utcán viszont, egy idegennel mi dönti el? Tudom, a régi generációk, tehát akik most vannak 70 körül, még úgy tanulták, hogy mindenhol magázódni kell. De kíváncsi vagyok, az újabb generáció hogy viszonyul ehhez.

2022. szept. 2. 21:21
A kérdező szavazást indított:
Általában tegeződéssel indítok
Általában magázódással indítok
Mindenkit tegezek aki velem egy idős
Mindenkit magázok aki velem egy idős
20 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Szinte mindig tegeződöm, nagyon ritka amikor nem. Ilyen kivételek közé tartozik az orvos, a hivatali ügyintéző és a gyerekeim tanárai. Ebből erednek olyan furcsa helyzetek, hogy tegeződöm a vadidegen pizzafutárral, de magázódom a gyerek osztályfőnökével, akivel egyébként barátságos a kapcsolat, és tök jól elbeszélgetünk akár bizalmasabb témákról is.

37/N

2022. szept. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Szituációtól függ, de általában magázódással inditok. De ha a másik fél szólít meg és tegez, akkor szinte mindig visszategezem.

40N

2022. szept. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Változó, a másik féltől és a helyzettől függ. De inkább magázódással kezdek.

39N

2022. szept. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%

"akik most vannak 70 körül, még úgy tanulták, hogy mindenhol magázódni kell"


Mekkora tévedés... Vagy ezeket te találod ki ? Gondolom, téged senki sem tanított köszönni, járod az iskolákat a fősodrattal, azt hiszed, hogy tudsz valamit... Lehet, hogy tudsz, de hiányzik a műveltség ! A művetség azt (kellene) sugalja, hogy soha senki ismeretlent ne tegezz le. Ha megengedi, felkér rá vagy te kéred fel őt, akkor igen, lehet. Nekem így tanították, üzletben, jegyirodában, hivatalban senkit sem tegezek le, és mégis... szinte minden ismerőst tegezek, talán több százat-ezret. Mert éppen ezt nem tanítják manapság az iskolában: hogyan kell tegeződni: miért, kivel, mikor kezdeményezhetsz, mikor ne kezdeményezz egyáltalán, stb. Csoda-e, hogy a többség semmit sem tud erről ? Több pedagógust ismerek és láss csodát: azt sem tudják, hogy az osztályba belépve köszönniük kell (előre). Innentől már kár folytatni.

2022. szept. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4-es, kiemelsz a kérdésemből egy idézeted, azt állítod rá hogy meggora tévedés, utána meg gyakorlatilag magad bizonyítod be, hogy mégsem tévedes mert tényleg úgy tanították 😀 nem értem, hol itt a tévedés, lévén idegenekről szól a kérdés
2022. szept. 3. 19:12
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Szituaciotol fugg. Kormanyablaknal, bankban, orvosnal, meg ehhez hasonlo helyeken magazodassl inditok mert igy illik, de van olyan amikor az ugyintezo siman letgez.

Pizzafutarral, Boltban vagy ha talalkozok valakivel egy baraton, rokonon keresztul akkor tegezodunk.

Mondjuk en kulfoldon lakom es itt angolul beszelek, tehat ezek nem a mai tapasztalataim, de mikor Magyarorszagra mentem akkor az Unokatesom bemutatta az uj parjat aki kb 45 eves, egy masik unokatesom is bemutatta az uj parjat aki meg kb 34 korul van es siman tegezodtunk.

Vagy ha talalkoztam a barataimmal es ott volt egyiknek az uj baratno vagy az egyik haverjuk akit nem ismertem akkor is tegezodtunk.


A mai vilagban csak hivatalos helyeken magazodnak az emberek.


31F

2022. szept. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alex Fly ***** válasza:
76%
Alapvetően a tegeződést preferálom. Persze formális érintkezésnél sok esetben az önözés az elfogadott; ilyen esetben nyilván alkalmazkodok a normákhoz.
2022. szept. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Helyzettől függ. Boltban, postán, BKV-ellenőrrel, orvosnál, hivatalban ált. magázódom, hacsak nem tegeznek le alapból. Ha csak ismerkedem, bemutatnak nekem valakit, akkor inkább tegeződöm, de ha kimértebbnek tűnik az illető, akkor magázódom.
2022. szept. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Általában hagyom, hogy a másik tegye meg az első lépést, és azt viszonzom. Nálam fiatalabbakkal is így vagyok, kipróbálom, hogy mer-e még tegezni, és örülök, ha igen. :) Akkor vagyok bajban, ha nálam idősebbek spontán tegezésre váltanak, hogy vajon viszategezhetem-e...
2022. szept. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Változó. Egy bankban, vagy pl állásinterjún nem szoktam tegeződni a velem egykorúakkal vagy fiatalabbakkal sem. Valahogy fura lenne. De egy üzletben az eladó csajszival simán. Sőt legtöbbször ők köszönnek sziával ahogy belépek. Az utóbbi években próbálok tudatosan a magázódásra rászokni. Pl egyetemen tanítok, ott is próbálom magázni a huszonéves hallgatókat. Eleinte nagyon furcsa volt, most kezdem megszokni. Ahogy öregszek muszáj lesz rászoknom. Most 39 éves vagyok.
2022. szept. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!