Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Támogatnátok a kötelező...

Támogatnátok a kötelező iskolai egyenruhát?

Figyelt kérdés
Rövid közvéleménykutatás, kíváncsi vagyok az emberek véleményére. Jöhetnek az érvek kommentbe.

2022. szept. 25. 11:06
A kérdező szavazást indított:
Igen, legyen iskolai egyenruha.
Nem, ne legyen iskolai egyenruha.
34 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Régen ezt arra találták ki, hogy elfedje a társadalmi különbségeket. (Ha egy ruha van szegénynek-gazdagnak, akkor látványosan nem rí ki, hogy alatta mi van.)

Amúgy ma is ismerek Budapesten olyan magániskolát (milliomosok csemetéi járnak oda, szóval ott nincs - nagy - osztálykülönbség), ahol van egyenruha, és kötelező is hordani. De ott inkább amolyan kivagyisági szimbólum.

2022. szept. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A mi generációnkban nagyjából már kikopott az, hogy én most akkor megverem a Sanyikát mert nincs pénze az új nike csukára.

Az egyenruha azért volt, amit egyes is írt. Mostmár szerintem felesleges lenne, sőt. Az oktatási rendszer így is szar, semmire nincs pénz, szóval az egyenruha is putri lenne, valami műszálas, feszülős cucc. Én a tesiruhában is kényelmetlenül érzem magam, csak pulcsival vagyok hajlandó felvenni. Megvagyok a saját oversized dolgaimban, szóval nem tenne jót az én és a hozzám hasonlók önbizalmának :D

2022. szept. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első két válaszoló nagyon jó választ adott. Egyetértek, hogy egy sportcipő, farmerszerűség, kapucni elég legyen iskolába menéshez.


Egy minimális dress-code szerintem kell. Pl. a nagyon szakadt farmer, a tréning nadrág / cicanadrág, az asszonyverő trikók, a nagyon rövid szoknyák és mélyebb dekoltázsú ruhák, a politikai állásfoglalású ruhák (legyen akár trianonos, akár Che Gueavarás) nekem nem férnének bele, ha iskolaigazgató lennék. De ezen kívül nem foglalkoznék vele.

2022. szept. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:

Szerintem sincs értelme és megvizsgálták a hatását a tanárok és iskolák statisztikái és jelentéseiben is. Nem találtak csak nagyon kétséges kis százalékos eredményt, és sok probléma ugyanúgy megmaradt az egyenruha mellett is. Ide másolok egy-két részletet és ott a link alul.


parentingscience.com - Nevelés Tudomány

Gwen Dewar, Ph.D.

Berkeley Egyetem doktori fokozat

Ann Arbor Michigan Egyetem viselkedésökológia, primatológia és összehasonlító pszichológia



Iskolai egyenruha: Mit mond nekünk a kutatás?


Kevés bizonyíték van arra, hogy az iskolai egyenruhák orvosolják a viselkedési problémákat vagy javítják a tanulmányi teljesítményt. És bár az egységes politikának enyhe, pozitív hatása lehet az iskolalátogatásra, figyelembe kell vennünk a hátrányt is: egyes gyerekek esetében az egyenruha negatív hatással lehet a jólétre.


Érv:

Ha mindenki ugyanazt viseli, az elősegítheti a csoportidentitás érzését, és segíthet elrejteni az egyének közötti társadalmi-gazdasági különbségeket. Ezenkívül az egyenruhák kiküszöbölik a „versenyszerű öltözködést”, aminek csökkentenie kell a konfliktusok és a figyelemelterelés mértékét. Ennek eredményeként a gyerekek kevésbé valószínű, hogy rosszul viselkednek, és nagyobb valószínűséggel összpontosítanak a tanulásra.

Ezeknek az állításoknak intuitív vonzerejük van. De vajon a bizonyítékok alátámasztják őket? Sok esetben a válasz nem.

Nincs meggyőző bizonyíték arra, hogy az egyenruha javítja az iskola társadalmi légkörét


Például az 1990-es években a kaliforniai Long Beach Egyesített Iskolai Kerület a tanulók bűnözői magatartásának jelentős visszaeséséről számolt be, miután megengedte tagiskoláinak, hogy egységes irányelveket fogadjanak el (Yeung 2009). De ez a változás nem önmagában történt. Az iskolák gyakran más reformokat is végrehajtottak egyidejűleg. Hogyan lehetünk biztosak abban, hogy a tanulói fegyelem javulását az egyenruha viselése váltotta ki? Nem tudjuk.

Így bár egyesek meg voltak győződve arról, hogy az egyenruha okozza a viselkedési javulást a Long Beach-i állami iskolákban, nem kellett volna. Amikor a kutatók alaposan megvizsgálták az adatokat, alig vagy egyáltalán nem találtak bizonyítékot arra, hogy az egyenruháknak tartós, pozitív hatásai voltak a diákokra (Yeung 2009; Brunsma 2006).


A legjobb jelek szerint egyes középiskolások és középiskolások – különösen a lányok – valamivel jobbak voltak, amikor egyenruhát viseltek. De mennyi volt a különbség? Csak fél nappal több jelenlét az egész tanévben (Gentile és Imberman 2012).

Tehát az ellenkező állítások ellenére nem világos, hogy az iskolai egyenruhák társadalmi vagy tanulmányi szempontból előnyösek-e a tanulóknak.


„A divat az egyik módja annak, hogy a tanulók kifejezzék magukat, és ez fontos része lehet az iskolai élménynek. Amikor a tanulók nem tudják megmutatni egyéniségüket, előfordulhat, hogy nem érzik annyira magukénak.”

Mi van akkor, ha az iskolai egyenruha költsége megterhelő az alacsony jövedelmű családok számára?

Egyelőre azonban úgy tűnik, hogy az iskolai egyenruháknak nincs közvetlen és jelentős hatása a társadalmi-érzelmi fejlődésre vagy a tanulmányi eredményekre.


[link]

2022. szept. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Jó lenne ha lenne, márha nem lenne kötelező a szoknya a lányoknak
2022. szept. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, jelentene-e bármit. Éltünk egy darabig Angliában, a gyerekeim jártak ott suliba, egyenruhában, és a zoknin és a bugyin(!) menőztek. A menő kislányoknak ugyanis Elzás bugyijuk volt. :) (5-6 évesekről beszélünk). No comment, innentől nem hiszem el, hogy az egyenruha annyira elfedné a különbségeket.

Ott is az volt amúgy, hogy a magániskolák sokkal szigorúbb egyenruha-követelményeket tartottak fenn, mint az államiak, úgyhogy az utcán végigmenve azonnal látszott, melyik gyerek jár a fostalicska körzetes suliba, és melyik a méregdrága magánba.

2022. szept. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom,az iskolai egyenruha nem a társadalmi rétegek közötti különbségekre utal,inkább az intézmény iránti tiszteletet,vagy hovatartozást szimbolizálhatja.
2022. okt. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
53%
nagyon is támogatnám az iskolai egyenruhát. tanulják csak meg a gyerekek és a fiatalok hogy vannak helyzetek, amikor ki kell öltözni. ezenkívül az egyenruha által rendet, fegyelmet is gyakorolnak. és igenis a fiúk fiúsan (nadrágba), a lányok lányosan (szoknyába) öltözzenek! nekem az a véleményem hogy ez az élet rendje. felnőttkorba munkahelyen is ezáltal jobban tudnának alkalmazkodni, viselkedni.
2022. dec. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ezt is M. L. cége gyártaná, és valami rossz minőségű túlárazott cucc lenne.

Ráadásul a szegényebb családok úgysem tudnák megvenni.

2022. dec. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!