Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A török nők hordanak fejkendőt?

A török nők hordanak fejkendőt?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta foglalkoztat a kérdés. Gyerekkoromban jártam török országban, akkor sok nőt láttam hajat eltakaró kendőben, de sokat anélkül. Kb. 7 éves voltam, nem nagyon foglalkoztam ezzel. Mostmár tudom, hogy a muszlim országokban hordanak a nők. Viszont amikor török filmeket vagy sorozatokat látok soha senkin nem látok fejkendőt. Ez miért van?

2022. okt. 28. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Törököknél úgy tudom már lazábbak, mint a németeknél a kisebbségi törökök.


Személyesen csak németországiakat ismerek, ő maradibbak, ők szinte mind kendőt hordanak. Bár a fiatalok közt egyre többen már elhagyják.

2022. okt. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most megy a tv2-n az Ázsia expressz esténként. Pont Törökországonon vonul keresztül a társaság. Ebben látni, hogy elég vegyes, van aki hord, van aki nem. Fiatal is hord, idős pedig nem feltétlenül. Ott nem kötelező.
2022. okt. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Törökországban egyre inkább világi gondolkodásúak lesznek az emberek, főleg az európai részen. Az ázsiai rész vallásosabb, de azért ott is egyre többen adják fel azt a mély vallásosságot, ami nem enged semmin változtatni. Tévét ők is néznek, és látják, hogy más országokban másként élnek, és ez hat rájuk. Egyre iskolázottabbak, műveltebbek lesznek a fiatalok, és rájönnek, hogy nem csak ők léteznek a világban. És ha valami régi, az nem feltétlenül jobb, mint az új.

A változások minden kultúrában, minden korszakban úgy működnek, hogy a régi szokások hívei megöregszenek és kihalnak.

Az európai részen leginkább csak a falusiak közt vannak olyan csoportok, akik jobban hordanak. De a kevésbé fiatalok, főleg a falusi származásúak, még városokban is előfordulnak kendővel. Mondjuk, ha megnézel egy bármilyen isztambuli utcaképet, ritka, hogy kendő legyen valakin.

De ha azt nézzük, nálunk is élnek még állandó jelleggel kendőt viselő öregasszonyok. Itt nem muszlimok az emberek, de a szokások itt is ugyanúgy, folyamatosan halnak ki, nem egyik percről a másikra. Még 50 évvel ezelőtt is nagy ritkaság volt az olyan 50 éves falusi asszony, aki kendő nélkül ment ki az utcára. De hát ők még nadrágot se nagyon vettek fel, mindig szoknyában jártak.

2022. okt. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nem kötelező, így mindenki maga dönt róla bár konzervatív családok, helyi közösségek gyakran kikényszerítek, ott van a nyomás hogy hordják. Ezért ilyen vegyes a kép, főleg a fejlettebb nyugati városaikban ahol valaki nem akarja hordani az megteheti anélkül hogy bármilyen hátrány érné. Egy közintézetekben, valamint bizonyos foglalkozást gyakorlók körében (munkaidőben) tiltott is a viselése.
2022. okt. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A sorozataikban egyik csajon sincs.
2022. okt. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!