Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit ajándékoznátok az Északi-S...

Mit ajándékoznátok az Északi-Szentinel-sziget lakóinak?

Figyelt kérdés

[link]


A kutatók többször hagytak ott a sziget partjainál különféle ajándékokat, hogy barátkozzanak velük. Leggyakrabban kókuszdiót, de volt, hogy műanyag játékautót is. Ez utóbbi nagyon idióta ötlet volt. A szentinelézek nem is törődtek vele, a homokba temették. A kókuszt persze rendre elvitték, viszont továbbra sem akartak kommunikálni.


Nyilvánvaló, hogy őskori szinten álló népről van szó, számukra az olyan dolgok, amiknek nincs gyakorlati haszna, nem jelentenek semmit.

Beszámolók szerint a fémdarabokat, amit a víz sodor a partra, hasznosítják és kést, valamint nyílhegyet csinálnak belőle.


Én, ha tehetném akkor jó pár darab kést adományoznék nekik, amik első osztályú, rozsdamentes acélból készülnek és időtállóak. Szerintem ennek jobban örülnének és a mindennapokban is nagyobb hasznát vennék, mint egy műanyag játéknak.


Ugyan nem várnám el a kommunikációt továbbra sem a részükről, csak az életüket akarom megkönnyíteni ezzel.



#sziget #India #törzs #bennszülött #Északi-Szentinel-sziget
2022. nov. 26. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Ja, ez az a sziget, ahol pár éve egy keresztény téríteni akart, de nem igazán voltak rá vevők. Valahogy nem tudom sajnálni.

Én hagynám őket békében. Nem kérnek semmiféle segítséget. Amíg nem akarják az egész világot lehúzni a szintjükre, éljenek nyugodtan, ahogy ők jónak látják. Szerintem ezt tiszteletben kellene tartani.

2022. nov. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ne keverjük ide a hitet. Ez itt gyakorlati dolog, mert az ő fejükkel értelmezni a világot.
2022. nov. 28. 07:42
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

Repülőről kólásüvegeket dobálnék le. A busmanoknak is nagyon bejött:

https://www.youtube.com/watch?v=ETnXbF884S0

Ott is csak az volt a gond, hogy nem jutott mindegyiknek.

2022. nov. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!