Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikortól meddig lehet a...

Mikortól meddig lehet a napszakban jó reggelt-tel köszönni Magyarországon?

Figyelt kérdés

2023. jan. 3. 09:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

9-10-ig.

De helyzettől függ.

Ha pl. 11-kor kelsz fel, akkor jó reggelt-tel köszöntöd azt, aki körülötted van.

2023. jan. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
50%

Ránk már akkor furán nézett egy tanár, amikor fél kilenckor jó reggeltel köszöntünk neki az utcán barátnőmmel.

Egyébként szerintem olyan 9-ig simán.

2023. jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Én d.e. 10-ig szoktam, de ha vidékre telefonálok, akkor már 8-kor is "jó napot"-tal válaszolnak.
2023. jan. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én 10-et mondanák. De amúgy ilyen hivatalos helyen lehet nem "jó reggelt"-tel köszönnek, hanem rögtön "jó napot"-tal, ezt én is tapasztaltam, viszont most ettől függetlenül a "jó reggelt" szerintem 10-ig simán használható, családi, baráti körben pedig egy mindegy, ha tudja a családod, hogy te csak 11-kor kelsz fel az ágyból, akkor a "jó reggelt"-en nem fognak meglepődni, viszont szerintem 10-ig rendben van.
2023. jan. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

És mikortól?

Mert arra senki nem felelt.

Hajnal 4h?

2023. jan. 3. 11:54
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

5: Ha elköszönsz valakitől, akkor jó éjt. Ha már elindulsz valahova és köszöntesz valakit, akkor jó reggelt.

Minden helyzet függő.

Nyilván ha valaki botorkál haza a buliból és elköszön a barátaitól, akkor jó éjt, és ha hazaérve összetalálkozik a munkába igyekvő szomszéddal, annak jó reggelt.

2023. jan. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
hajnal 10-11-ig simán. van, aki olyankor riad fel.
2023. jan. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

Ébredéstől 7-8 óráig van reggel, addig jó reggelt. Utána már jó napot.

Az angol hatása az, hogy akár délig is jó reggeltet mondanak egyesek, de a magyar nyelvtől ez teljesen idegen. Mint ahogy az is, hogy amikor már koromsötét van, akkor is jó napotot mondanak, holott akkor már jó estéttel illik köszönni magyarul, még akkor is, ha télen viszonylag korán sötétedik: ha lement a nap, akkor vége a napnak, vagyis este van.

2023. jan. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Alain Delon ***** válasza:
Igen, kb. hajnal 4-től.
2023. jan. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%
10-ig teljesen természetes. Csak a pacsirta uralom miatt csinálnak egyesek problémát ebből.
2023. jan. 13. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!