Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy házaspár egyik tagja...

Ha egy házaspár egyik tagja meghal és testes temetést választanak akkor rajta szokták hagyni a jeggyűrűt?

Figyelt kérdés

A helyi nyugdijjas klubban tört ki a vita, elég csúnyán egymásnak mentek, majdnem tettlegességig fajult a dolog. Én nem voltam ott, nekem is csak mesélték. Az egyik tagnak meghalt a férje és a feleség megtartotta a férje jeggyűrűjét, nem azzal temették el. Emlékként őrizte meg mondván hogy legalább legyen valami tárgy ami mindennél személyesebb és így érezheti hogy még vele van a férje. Erre a sok kortársa meg mint aki megőrölt elkezdték szidni meg osztani neki az észt hogy ezzel milyen szentségtörést követett el, és hogy nem fog így nyugodni a férje lelke, meg pont emiatt nem fogja semmi kötni a férjéhez mert elvette tőle a másik gyűrűt ami összekapcsolná őket.


Ti mit gondoltok erről ez egészről, ti hogyan tennétek? Én nemhiszem hogy tudnék dönteni, de hacsak nincs más hasonlóan személyes tárgy vagy holmi valószínűleg én is megtartanám ha arra kerülne a sor.



2023. jan. 3. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég nagy veszteség érte szegény nénit így is. Nem kéne még pluszba zaklatni. Az ő férje, az ő döntése. Lehet rosszat gondolni róla, de ezzel zaklatni is már egy nagyon szörnyű cselekedet.


Ezenfelül szerintem teljesen mindegy. Kinek, hogyan tetszik. Engem nem érdekel mi lesz a testemmel, egy oszló sejt kupaccal és a cuccaimmal miután meghaltam. Majd a párom eldönti, hogy ő hogyan szeretné ilyen esetben.


Fordított esetre meg ne is gondoljunk.

2023. jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, van-e ilyen szokás.
2023. febr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!