Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A barátom szülei miért nem...

A barátom szülei miért nem ajánlják fel, hogy tegeződjünk? Mással is van ilyen?

Figyelt kérdés
Nyilván, ez így buta kérdés, hiszen nem tudhatjátok, de érdekel, mivel nekem elég kellemetlen ez a helyzet. Két éve vagyunk együtt a barátommal, és mikor be lettem mutatva, azonnal csókolom-ot köszöntem, ők sziát, aztán ez így is maradt. Csak az a furcsa, hogy a családjában a szülei testvérei, illetve az egész család, még a mama is mondta, hogy tegezzem, mert náluk ez a családban így szokás, hogy aki a család tagja, azt tegezzük. A szülei mégsem tegeznek, vagy nem ajánlották fel sosem ezt a lehetőséget. Kedvesek velem, de akkor is furcsa, főleg a mama megszólalása után. Az én szüleim kicsit idősebbek mint az övéi, mégis azonnal mondták neki hogy tegezz őket, és ezután sokkal közvetlenebb is a kapcsolatuk ugye. Ami nekem sem esne rosszul, tekintve hogy sokat itt vagyok a barátoméknál, és szeretnék én is jó viszonyt ápolni a szüleivel, legalább olyan jót, mint ő az enyéimmel, de szerintem ezt nem nekem kéne felajánlanom. Nehogy azt higgyétek, tudom, hogy vannak akiknek rosszabb ennél a kapcsolatuk, és szerencsés vagyok hogy egy rossz szavuk nincs, de érdekel hogy ez miért lehet szerintetek, illetve volt-e már mással is ilyen, és hogyan oldódott meg? Ti kezdeményeztek?

2023. jan. 22. 16:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem mindenki szereti ha tegezik.
2023. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem sem illő neked kezdeményezni, bár úgy vettem ki az írásodból ("A szülei mégsem tegeznek"), hogy ez kölcsönös, ami elég fura. (Főleg mivel azt is írod, sziát köszönnek).

Egyenként nálam a saját anyám a mérce. Aki idősebb nála, magázom, aki nem, azt nem, és nem érdekel, ki az illető, hiszen kora alapján a szülőm se lehetne.

2023. jan. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Ezt a barátod tudná a leginkább kideríteni. Kérdezze meg a szüleit, hogy nem lenne-e egyszerűbb, ha tegeződnétek.
2023. jan. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
59%
Nekem anyukam mai napig nem tegezi nagymamamat(apam anyjat)
2023. jan. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#7 -és válaszoló

Ez így van. Más városban lakunk eleve. A munka és a suli miatt praktikusabb lesz, illetve úgy érezzük hogy eljutott már ilyen szintre a kapcsolatunk. Akkor leszünk 3 éve együtt, és minden kapcsolat másképp halad. Szerintem.

2023. jan. 22. 16:35
 6/16 anonim válasza:
14%
Lehet még nagyon gyerek vagy.de majd kialakul.nem tudom ki hány éves de majd jelzi az idősebb ha úgy érzi.mekem van olyan ember akit 30 éve ismerek sok a közös munkánk.de úgy szólígom:Gyuribácsi holnap jössz?apósomat első perctől tegezem.de öt én nem tartom annyira hogy magázzam.
2023. jan. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Mindig elfelejtem, hogy itt tilos őszintén válaszolni, mert töröltetik.
2023. jan. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
7esnek értem még új vagyok
2023. jan. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem mindenki szereti ha tegezik. A mamam soha nem ajanlotta fel a tegezest apamnak(vejenek) pedig egy fedel alatt is eltek, ugyan igy anyam sem tegezte apam szuleit.

Szemelyes peldat nem tudok felozni mert elozo baratnom szuleivel nem talalkoztam, a felesegem szuleivel meg angolul beszelunk.

Egyutt kell ezzel elned ha nem ajanljak fel mert bunkosag csak ugy letegezni. Aztan lehet hogy egyszer majd nekik lesz kellemetlen es mondjak hogy tegezd oket.

Anyam engem ugy tanitott hogy mindenkit magazzak aki felnott, igy gyerekkent magaztam a szomszedokat is , azt is aki 13 evvel volt idosebb nalam de kesobb mondta hogy tegezzem. Fura is lenne most ha 32 evesen csokolommal koszonnek meg neninek hivnek egy 45 eves not :D

2023. jan. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Na, ez a kérdés is csak arra volt jó, hogy mindenki válasza törölve legyen.
2023. jan. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!